NA ZDRAVÉ ŽÍLY? POHANKA!

Pohanka má specifickou chuť, všestranné použití i léčivé schopnosti. Zvyšuje působení vitamínu C a hlavně je zaručeným zdrojem rutinu, který udržuje v dobré kondici náš krevní oběh.

V čínské medicíně pomáhá při uštknutí, pokousání hmyzem, úrazech nebo menstruačních bolestech. V lékárnách nebo v obchodech se zdravou výživou koupíte pohankové bylinné čaje na žíly, k dostání jsou i relaxační polštářky plněné pohankovými slupkami.

Také vás může zajímat ...
Relaxační polštářky se slupkami pohanky.

Kdy ji zařadit do jídelníčku

Neobsahuje lepek a je tedy vhodná pro celiaky nebo ty, kteří se jenom rozhodli lepek výrazně omezit. Dalším důvodem, proč pohanku konzumovat, je to, že patří mezi velice významné zdroje rutinu.Ten zlepšuje elasticitu cév, léčí křehkost krevních kapilár, snižuje hladinu špatného cholesterolu a zesiluje účinek vitamínu C.

Rutinem to ale zdaleka nekončí, pohanka totiž obsahuje i lehce stravitelné bílkoviny, vlákninu, řadu minerálních látek, většinu vitamínů skupiny B a vitamín E.

Konzumace pohanky se vyplatí při hemoroidech, křečových žilách, praskání žilek v obličeji, při trávicích obtížích nebo při dlouhé a silné menstruaci.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...