Naďa Konvalinková odpustila partnerovi nemanželskou dceru a brala ji s sebou i na chalupu!

Manžel sice pil a býval nevěrný, ale Naďa s ním zažila také spoustu zábavy!

Kdyby byl na místě věčně usměvavé Nadi Konvalinkové (65) jiný člověk, asi by trpěl depresemi. Brutální rozvod rodičů, šikana v dětském domově, rozpad manželství, problémy s dcerou. Nic z toho jí ale nezlomilo!

Herečka Naďa Konvalinková působí jako veselá žena plná optimismu, vlastně celou tu dobu, co ji známe z filmu nebo z obrazovky. Je to obdivuhodné vzhledem k traumatům, která si musela prožít jako malá i vzhledem k problémům, které musela řešit v manželství.

Vybral si ji dokonce i pohádkový Honza!
Vybral si ji dokonce i pohádkový Honza!

Dívali se na ně skrz prsty!

Maminka Nadi se vdávala spíš účelově a z rozumu, než z lásky. Chtěla se zkrátka co nejdřív dostat z domova. Podle toho pak vztah také dopadl. Když někdo není pro manželství zralý, odnesou to bohužel děti a to se stalo i v případě Nadi a její mladší sestry. Musely poslouchat, jak na sebe rodiče nahlas křičí a neberou na své dvě dcerky ohledy. Rozvod probíhal velice bouřlivě.

Také vás může zajímat ...

„Měla jsem pocit totálně rozbitého světa. Zažívala jsem ošklivé hádky a scény. Rodiče se neuměli rozejít důstojně. Tenkrát navíc nebyly rozvody obvyklé jako dnes, takže jsme byly pro děti ve třídě a jejich rodiče dost vyřazené,“ uvedla herečka. „Když někdo pořádal oslavu narozenin, tak nás třeba nepozvali, protože si mysleli, z bůhví jaké jsme rodiny.

Dost těžce jsem to nesla.“ Rodiče dávali Naďu i její sestru i do týdenního internátu, kde obě dívky zažily šikanu. Všechno vyvrcholilo drsnou hádkou, během které otec matku zbil do krve. Desetiletá Naďa doprovázela maminku na oddělení Veřejné bezpečnosti, aby to tam nahlásila.

Tím trochu předurčila matčin osud, protože policista, který pak dostal případ na starost, si maminku později vzal.

V mládí byla před filmovou kamerou jako doma.
V mládí byla před filmovou kamerou jako doma.

Utekla z dětského domova!

Po rozchodu rodičů vychovávala obě dívky babička, které je svěřil soud. Té je Naďa dodnes vděčná za její péči i za všechno, co se naučila kolem domácnosti. Babička mohla být později hrdá na to, kam to její vnučka dotáhla. Pravidelně se zúčastňovala jejích divadelních premiér a Naďa se o ni na oplátku starala až do konce života.

Než ale soud tehdy rozhodl, byly na nějaký čas obě malé slečny – jak Naďa, tak její sestra – v dětském domově, odkud jezdily domů na víkend. Tam opět zažily drsnou šikanu od ostatních dětí, které jim braly jejich osobní věci nebo je zavíraly do sprchy. „Dokonce jsme jednou utekly, než nás našla policie a vrátila zpět,“ přiznala herečka. Naďu tyto zážitky přesto nezlomily.

Je ale pochopitelné, že si přála vytvořit v dospělosti pevné rodinné zázemí. To se jí povedlo jen částečně.

Po boku svého hereckého kolegy Oldřicha Kaisera (61) prožila hodně dobrých chvil a spoustu legrace, ale také mnoho trápení.

Pohádky točila Naďa často, a moc ráda.
Pohádky točila Naďa často, a moc ráda.

Kolegyně jí ho nedoporučovala

S Oldřichem se dali dohromady po jedné premiéře a byla to láska natolik očividná a vášnivá, že jim v divadle říkali Romeo a Julie. O Naďu měl citový zájem i Oldřichův věrný kamarád a souputník Jiří Lábus (67), zůstalo ale jen u platonického obdivu. Se svým osudovým mužem se Naďa nejprve rozešla, brzy se ale k sobě vrátili a následovala svatba.

Naďa poznala, že s tím vytouženým rodinným zázemím to po Oldově boku nebude příliš jednoduché. V tomto smyslu jí varovala i herečka Květa Fialová (87), když jí řekla, že Kaiser není pro Naďu tím pravým. Ona ale zpětně ví, že jí toho jejich manželství hodně dalo. V první řadě dceru Karolínu (33), která po rodičích zdědila herecké geny, ale po svém otci bohužel i některé psychické problémy.

Život s oblíbeným hercem a komikem byl plný zábavy, překvapení i kanadských žertíků. „Musím říct, že jsem se v manželství s Oldřichem nesmírně bavila. Nesmírně!“ zdůraznila Naďa. „Když pominu ty ryze soukromé věci, tak jsem se životem s ním vyloženě prosmála. Olda i Jirka na mě neustále chystali nějaká překvapení a recese.

A přestože jsem byla díky tomu neustále ve střehu, stejně jsem se neuhlídala a naletěla jsem.“ Bylo to třeba i v situaci, kdy Naďa přivedla dceru na svět. Olda a Jirka jí do porodnice poslali falešné telegramy, podepsané tehdejšími největšími papaláši nebo angažovanými umělci.

Personál se pak na herečku díval skrz prsty, ale jen do chvíle, než se na scéně objevil Jiří Lábus a na telegramy se vyptával.

Tehdy všem došlo, že šlo jen o odvážný vtípek.

"Kouzelník" nikdy nepřišel.
„Kouzelník“ nikdy nepřišel.

Rozvod, ale také odpuštění

Manželovy alkoholické úlety a společenské trapasy vedly k tomu, že ho několikrát vyhodili z divadelního angažmá. Naďa měla s Oldřichem svatou trpělivost. Jednoho dne jí ale přece jen došla. Stalo se to v roce 2004, po oné obecně známé scéně s „klíštětem“, kdy Olda skočil na záda policistovi, který mu přišel domluvit, aby opustil bar po zavírací hodině.

Viděla to tehdy nejen Naďa, ale i dcera Karolína. Následoval rozvod, ale žádné špinavé prádlo se naštěstí nepralo. Naďa zůstala s Oldřichem v přátelském vztahu. Potvrdila tak to, co řekla v jednom rozhovoru: „Naučit se odpouštět je zásadní záležitost v životě každého člověka.

Pokud žijeme s pocitem ublíženosti, zranění ve svém srdci a nedokážeme odpustit, škodíme sami sobě, ve svém nitru se užíráme a žijeme ve vlastní nesvobodě. Pokud se nám ale podaří od sebe odříznout jakoukoliv negativní zkušenost, pocítíme v srdci obrovskou úlevu.

A právě to jsou plody odpuštění člověku člověkem.“ Skvělým důkazem jejích slov bylo i to, jak se zachovala, když se dozvěděla, že Oldřich má nemanželskou dceru.

S onou dívkou se prý i spřátelila a začala ji brát s sebou na chalupu.

Oldřich Kaiser, dcera Karolína

Dnes se dívá na život jinak

Nezdolná optimistka Naďa Konvalinková ví, že dnes by různé životní situace řešila moudřeji a uvážlivěji. Přesto si na osud nestěžuje. Změnila také názor na to, co je pro ni důležité. „V mládí jsem toužila po vlastním autě a vlastním bytě, po svetru z Tuzexu. Teď mě zajímá osud naší planety, zahrada, příroda, bylinky a to, jestli můžu někde někomu pomoci,“ prohlásila.

A dodala, že po jednom člověk touží jak v mládí, tak ve zralém věku: po lásce a pevném vztahu.

Určitě s námi budete souhlasit, že nějaký krásný vztah si ještě zaslouží!

Naďa Konvalinková

Ví, jaké to je ztratit domov

Protože dobře ví, jaké to je, když dítě ztratí domov, spojila Naďa Konvalinková svoji tvář s nadačním fondem Rozum a cit. Jde o organizaci, která pomáhá opuštěným dětem a jejich pěstounům. Naďa oceňuje práci těchto lidí, zejména to, jak se i s nedostatečnými finančními příspěvky dokážou starat o více dětí najednou. „Je obdivuhodné, že pěstouni každé nové dítě v rodině berou jako dar.

Nacházejí v sobě sílu a schopnost pomoct opuštěným dětem.

Hluboce se před nimi skláním,“ vzdala herečka poctu těm, kdo obětují své životní pohodlí ve prospěch potřebných.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...