Namasírujte své tělo jílem

Smíchejte dvě čajové lžičky jílu s dostatečným množstvím vody, aby vznikla kašička. Jemně ji vmasírujte do vlhké pokožky krouživými pohyby a poté opláchněte. Pasta dokáže odstranit většinu make-upu a po masáži zanechá vaši pokožku krásně sametovou.

Účinná masáž hlavy

Jílem můžete nahradit šampón. Možná vám bude scházet pěna, kterou šampon vytváří, ale věřte, že oceníte úžasné čistící a revitalizační účinky jílu. Dejte jíl do misky a přidejte vlažnou vodu. Pastu udělejte řidší než tu, kterou používáte na pleť. Vmasírujte kašičku do vlasů. Netřete jíl silou do kořínků, masírujte zlehka a nechte jej i volně působit. Po několika minutách vlasy opláchněte.

Dále není třeba používat žádný kondicionér. Pokud jsou vlasy suché nebo poškozené, můžete jako nejvhodnější kondicionér použít arganový olej. Na vyrážku a pupínky Využití jílu na kožní onemocnění jako je lupénka, ekzém, vyrážka a opruzenina je rozsáhlé. Aplikujte vrstvičku jílu na postižené místo, to obalte igelitovou fólií, aby jíl zůstal vlhký a nechte působit 30 minut.

Také vás může zajímat ...

Poté opláchněte vodou. Nakonec naneste trochu arganového oleje.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...