Namíchejte si vlastní tinkturu z bylinek

Pokud naložíte čerstvé bylinky do alkoholu, vyrobíte si skvělou léčivou tinkturu. Ty se pro své zdraví prospěšné účinky a stoprocentně přírodní složení používají v domácím léčitelství dodnes.

Je to tak jednoduché

Tinkturu si připravíte tak, že čerstvé nebo sušené bylinky naložíte do lihu do čistých a suchých skleněných lahviček. Použít byste měli minimálně 40procentní alkohol, lepší je ale ten 70–80procentní.Bylinky se nakládají na 3 týdny. Během té doby byste je měli občas protřepávat. Pak vše důkladně přeceďte a uložte ve skleněné lahvičce na temném místě.

Domácí česneková tinktura

Pro její výrobu budete potřebovat 4 palice česneku, 200 ml bílého vína a 200 ml 70procentního alkoholu. Česnek nakrájejte na drobné kousky nebo ho prolisujte do uzavíratelné nádoby. Zalijte ho bílým vínem a nechte 30 dní louhovat ve tmě. Občas láhev protřepejte. Potom do sklenice přidejte alkohol a nechte den louhovat.

Působí jako antibiotikum

Poté tinkturu slijte a důkladně přeceďte. Pokud budete tinkturu užívat, měli byste začít po malých dávkách, tedy jednu kapičku po ránu nalačno. A postupně přidávat každý den kapičku. To znamená, že poslední den byste měli 21 kapiček.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

reklama