Národ tone v slzách. Opustila nás opravdová zpívající legenda!

Do pěveckého nebe odešel nejslavnější český zpěvák Karel Gott (†80). Jeho písničky provázely několik generací. O život ho připravila akutní leukémie, kterou trpěl v posledních měsících. Světové proslulý umělec zemřel první říjnový den krátce před půlnocí, v úzkém rodinném kruhu.

Manželka Ivana (43) ráno médiím oznámila, že odešel pokojně, ve spánku, a dřív než na Bertramku dorazili novináři, odjela s dcerami z republiky. Mistr nazpíval kolem dvou a půl tisíce písní. Jeho jméno se stalo pojmem na Slovensku, v Německu i Rusku, vysloužil si přezdívku Zlatý hlas z Prahy.

Také vás může zajímat ...

Mezi jeho nejznámější hity patří třeba Trezor, Být stále mlád, Lady Carneval, Když muž se ženou snídá a další. Za svou šedesátiletou kariéru vydal na tři sta alb, první už v roce 1965, prodal desítky milionů desek.

Zlatým a Českým slavíkem byl zvolen 42krát! Byl profesionál, slušný, pokorný, vždy dokonale připravený. Doslova žil pro své fanoušky. Také při jeho posledních vystoupeních bylo vidět, jakou jsou mu davy posluchačů vzpruhou.

Dozněl jeden z nejkrásnějších hlasů, nádherný sametový tenor muže, který se stal miláčkem národa. Karel Gott je jedinou osobností českého showbyznusu, kterému vypraví pohřeb se státními s poctami! Rozloučení s ním se uskuteční 11. října na Žofíně.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...