Ne, to není vtip, to je asi láska

Tatínek Hany Gregorové byl ekonom, maminka hospodářka v jídelně zdravotní školy. Právě ona měla ráda literaturu a divadlo a vedla k tomu i Hanu a jejího bratra.

Rodina bydlela v Bratislavě. Po střední škole se Hana rozhodovala mezi herectvím a medicínou, a protože zkoušky na hereckou fakultu se konaly dřív, stala se k malé radosti rodičů herečkou. Když studium dokončila, přihodila se zajímavá věc: celý její ročník odešel do nově otevřeného divadla v Trnavě.

Také vás může zajímat ...

Hana však zanedlouho tento kulturní stánek opustila, protože studentský kolektiv se tu nakonec rozpadl a navíc role, které tam hrála, ji nenadchly. Bylo to totiž divadlo pro děti a mládež, takže mladá herečka účinkovala v Neználkovi ve Slunečním městě a podobně.

Proto se odhodlala odejít a být na „volné noze“, což v té době nebylo obvyklé. Ostatně vymykala se i tím, že měla originální známost: chodila s Jordáncem, který tehdy v Bratislavě studoval medicínu.

Vzali se a odcestovali do Spojených arabských emirátů, narodila se dcera Rola (39). Na život v Dubaji vzpomíná Hana Gregorová ráda. Manžel byl laskavý člověk, žili si spokojeně. Herečce bylo pětadvacet, kulturní rozdíly ani příliš nevnímala.

Nikdy nechodila zahalená, opalovala se na pláži, připravovala pro všechny Vánoce. V roce 1980 přišel osudový zlom: přijela domů na návštěvu s maličkou dcerkou a režisér Martin Hollý (†72) jí nabídl menší roličku v Nočních jezdcích.

Hlavní roli hrál Radek Brzobohatý (†79). Jí bylo osmadvacet, jemu scházely do padesátých narozenin dva roky. Zprvu k němu cítila respekt, obdivovala ho, když jí nabídl tykání, div prý neupadla překvapením.

Ale připadal jí starý. V Nočních jezdcích představoval strážce státní hranice, proti němu stál Michal Dočolomanský (†66) coby pašerák. Gregorová, byť vdaná, nedokázala během natáčení odolat šarmu Radka Brzobohatého.

Ani on neunikl střelám Amorovým, přestože byl ženatý, za manželku měl herečku Jiřinu Bohdalovou (87). „Země se zachvěla a já věděla, že jsem ztracená. A najednou se mi vůbec nezdál starý,“ vzpomíná na období, kdy přeskočila jiskra, Hana Gregorová.

„Bylo to šílené omámení. Když natáčení skončilo, oba jsme věděli, že jsme se dostali do neřešitelné situace.“ Neřešitelná situace měla řešení. Oba se rozvedli a svůj vztah stvrdili sňatkem. Prožili spolu, jak Hana říká, dvaatřicet nádherných let, vychovali syna Ondřeje (35).

Několik let poté, co Brzobohatý zemřel, Hana prohlásila: „Byl to muž mého života, pořád ho budu mít pod kůží. Život jde ale dál. Svoje jsem si odbrečela a odtesknila.“ Dodala, že na manžela myslí každý den, ale jak ho znala, je přesvědčena, že by si nepřál, aby stále seděla v koutě a tesknila.

Občas prý žertoval, že až umře, najde si Hana nějakého zajíčka. Viděl zřejmě do budoucnosti, protože v tom se nemýlil. Když se z Hany stala vdova, občas se smíchem prohlásila, že: „Když do pekla, tak na mladém koni.

“ Ten se přiřítil v létě roku 2015. Všechno vlastně zavinil internet. Ondřej Koptík ho přišel herečce zapojit. Když pracoval, energická tmavovláska se ho na leccos vyptávala. Zajímalo ji například, jestli má holku.

Odpověděl, že je rozvedený a sám. Divila se, proč nemá takový podle jejího názoru pohledný mladý muž známost. On na to, že se mu líbí spíš starší ženy – jako je Hana. Herečka se tomu srdečně smála. Brzy nato internet přestal fungovat.

Osud? Náhoda? Anebo tomu někdo trošičku pomohl? Koptík tedy přišel ke Gregorové znovu a závadu odstranil. Opakoval, že se mu líbí starší ženy, a to s významným pohledem na Hanu. Herečka namítla, že ona by pro něho jistě nebyla tou pravou, neboť už neplánuje žádné děti, které by on jistě chtěl.

Nato ji Koptík překvapil prohlášením, že nechtěl, protože už dvě děti má. A tohle byl pro Hanu Gregorovou rozhodující argument. Řekla si: Proč ne? „On byl odvážný jako nikdo, což mi imponovalo. Kdo se bojí, nesmí do lesa, a on byl tak smělý, že mi dva měsíce chodil štelovat internet a televizi, až se to jednoho dne prostě stalo,“ vzpomíná bratislavská rodačka na začátky ostře sledovaného vztahu.

Couvla by tehdy, kdyby tušila, kam až to povede a co negativního to přinese? Veřejnost čekala od vdovy po národem milovaném herci noblesu a důstojnost. Ne snad, že by si lidé přáli, aby šla do kláštera, ale vztah s o třicet dva let mladším Koptíkem, to byl oříšek k nerozlousknutí.

Nějakou dobu to dvojice tajila, časem se vše samozřejmě provalilo. Ondřej Brzobohatý, syn zesnulého herce, a jeho partnerka Táňa Kuchařová (30), nebyli tím, že si Gregorová našla o tolik let mladšího zajíčka, dle očekávání nijak nadšeni.

Vždyť by tehdejší principálka Divadla Radka Brzobohatého vzhledem k věku už klidně mohla být babičkou. Nakonec si ale příbuzní řekli: předsudky stranou, máme dvacáté první století, hlavně když se ti dva mají rádi.

A taková to byla čistá, nezištná láska.

Tehdy ještě nikdo nedokázal odhadnout, co přijde dál. Nejdřív přišly zásnuby, ale to byl proti tomu dalšímu stále ještě jen slabý čajíček. Na vrcholcích rakouských Alp, ve výšce 2660 metrů nad mořem, Ondřej Koptík před zraky novinářů poklekl a požádal svou lásku o ruku.

„V této výšce budeme mnohem blíže bohu. Myslím si, že si to Hanka zaslouží!“ pateticky zvolal tatínek dvou dětí z předchozího vztahu. To, co jí pak provedl do roka a do dne, si Hanka naopak nezasloužila.

Když ovšem v Alpách poslouchala dojemnou řeč, kterou Ondřej četl z papíru, a dostala diamantový prsten, řekla ano. Po čase jako by jí spadly růžové brýle z očí. Zásnuby popírala anebo aspoň zlehčovala.

Ve společnosti se příliš neobjevovala. Něco se dělo, něco vážného. Do roka od zásnub přišel rozchod. Iniciátorem byla Gregorová, která zjistila, že její milenec je drogově závislý. Ihned mladíkovi sbalila věci a nechala mu je poslat kurýrem.

Povalování chybí Ondrovi asi nejvíc!

Ukázalo se, že Koptík rozchod psychicky neunesl. Začal vyvádět jako šílený. Podle svých vlastních slov se vydal do baru, kde s nějakými lidmi pil jako duha. „Po spoustě panáků jsem s nimi začal fetovat pervitin a asi i kokain,“ vzpomíná.

Rozbil i skleněné dveře, ošklivě se pořezal, pamatuje se, že v jednu chvíli zasahovala policie. Tohle odstartovalo v životě Hany Gregorové tu nejhorší noční můru. Zhrzený milenec se postaral o to, aby nosila z ostudy kabát dlouhý až na paty.

Na sociální síti ji denně očerňoval, vkládal sem vysoce intimní texty a fotografie. Objevovaly se tu tak oplzlé básně, až z nich slušného člověka mrazilo. Těžko uvěřit tomu, že po tom všem ho herečka vzala na milost.

Vztah nyní pokračuje dál. „Odpouštět je lidské,“ suše konstatuje Hana. .

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...