Nebezpečné bércové vředy

Příčinou špatně se hojících otevřených ran, které se postiženým udělají na nohou, jsou problémy s žilním oběhem. Ještě nedávno byly bércové vředy noční můrou pro většinu seniorů. To už je ale dnes minulostí

Nehojící se rány na nohou v oblasti kotníku a bérce jsou bohužel velmi častým projevem nedostatečného zásobování dolních končetin krví. Problém je v tom, že se tyto rány mohou velmi snadno infikovat, atak dokonce ohrozit postiženého na životě.

Také vás může zajímat ...

Léčby bércových vředů patří do rukou odborníků, pomoci při ní mohou ale i alternativní metody.

Jak je zvládnete, závisí na vás

V léčbě bércových vředů hraje mimořádně velkou roli přístup samotného pacienta. Například pokud kouří, je nezbytně nutné, aby se tohoto škodlivého návyku hned vzdal. Postižení, kteří žijí celkově zdravě, mají totiž mnohem větší šanci na úplné uzdravení.

Jídelníček by měl obsahovat samo-zřejmě co nejvíce syrové zeleniny a ovoce, mléčné výrobky, libové maso a celozrnné pečivo. K lepšímu prokrvování končetin, a tím k urychlení hojení přispívá také lehký, pravidelný pohyb.

Bylinky – spolehlivé přírodní léky

Léčba bylinkami se zaměřuje jednak na ošetření samotné otevřené rány, ale také na zlepšení prokrvení postižených končetin. K ošetření rány a jejího okolí se používají masti, obsahující osvědčené byliny, které zlepšují regeneraci, jakými jsou například známý měsíček lékařský či všelék –aloe vera.

Podobné účinky mají přípravky s včelími produkty, medem a mateří kašičkou.

Progresivní moderní přístup

V posledních letech se v léčbě bércových vředů využívá jak zcela nových vědeckých poznatků, tak tradičních postupů. Pro někoho dost děsivá léčba pomocí speciálních červů, kteří se přikládají na poškozenou tkáň, kterou odstraní (stráví), je vysoce úspěšná. Naději pacientům přináší i tzv.

vlhké hojení, při kterém je rány překryta obvazy napuštěnými speciální směsí tekutin

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...