Nečekanou zradu už otci svých dvou dětí Veronika Gajerová dávno odpustila!

Svoji první filmovou roli obrečela, protože se jednalo o pěknou potvoru!

V mládí jsme Veroniku Gajerovou (54) viděli například v komedii Copak je to za vojáka. V současné době v Ordinaci v růžové zahradě. Mezitím prožila zajímavé i smutné věci.

Pokud se někdo narodí do umělecké rodiny, bývá o jeho budoucnosti tak nějak předem rozhodnuto. Dědičné dispozice se zkrátka nezapřou. To je i případ Veroniky Gajerové. Také její maminka Naděžda (+88) byla známou herečkou, tatínek Václav pro změnu filmový režisér – vděčíme mu mimo jiné za trilogii s Tomášem Holým, která začínala filmem Pod Jezevčí skálou.

Také vás může zajímat ...
Mladé herečky se pohádkám asi nikdy nevyhnou.
Mladé herečky se pohádkám asi nikdy nevyhnou.

Matka jí nepodepsala přihlášku!

Veronika vyrůstala se dvěma o dost staršími sourozenci. Doma už moc nepobývali a tak jí společnost dělaly hlavně maminka a babička. Také ráda vzpomíná na úžasnou chůvu, která se věnovala kartám a okultismu. Svoji „kariéru“ zahájila už v pěti letech, ale to byla v podstatě výpomoc mamince. V inscenaci Sto dukátů za Juana hrála její dcerku.

Zaplaceno dostala až za roli kočičky Kiki v představení Kocour Modroočko; to už bylo Veronice třináct let. Pokud si myslíte, že pro maminku Veroniky bylo samozřejmostí, že se její dcera přihlásí na konzervatoř, mýlíte se. Dokonce jí odmítla podepsat přihlášku. Veronika to chápe až dnes, s odstupem času, kdy se dávno také stala matkou.

„Asi bych taky nejásala, kdyby mé děti chtěly být herci. Ale zase si myslím, že když za tím dítě jde, tak není dobré jej od toho zrazovat. Člověk mu případně může i pomoci,“ řekla. Ostatně ona jí maminka po vstupu na konzervatoř také začala pomáhat.

Hodně je také vděčná Jaroslavě Adamové (+87), která byla čtyři roky její profesorkou a pak si Veroniku vzala do Městských divadel pražských.

Jaroslava Adamová jí hodně pomohla.
Jaroslava Adamová jí hodně pomohla.

Před premiérou umývala schody

Kromě herectví se chtěla Veronika věnovat i tanci. Strašně moc po tom toužila, ale doma jí to nejprve zakazovali a pak jí to znemožňovaly časté angíny. Toužila zpívat v muzikálu. Dnes už by takový obor mohla vystudovat, tehdy se ale ještě nic takového nenosilo. Proto si vybrala na konzervatoři obor zpěv, tanec a herectví. Dostala se tam ale až na druhý pokus.

Pro film Veroniku objevil režisér Karel Smyczek (66). Dal jí velkou roli učnice Moniky ve svém filmu Housata, z prostředí dívčího internátu. Veronika to tenkrát ale nebrala jako výhru. Toužila totiž po jiné roli, po té hlavní a kladné, Marii. Tu ale hrála Yvetta Kornová (55). „Pořád jsem ses tím nechtěla smířit a proplakala jsem noci,“ přiznala.

V tomto filmu hrála v době mezi prvním neúspěšným a druhým úspěšným pokusem studia na konzervatoři. Maminka jí tenkrát řekla, že jí nebude živit jen tak – ať si najde nějakou brigádu. S kamarádkou proto uklízely, mimo jiné i v pražském kině Sevastopol, kde měla Housata premiéru. Byly tam mramorové schody, ze kterých se těžko smývá špína ze zablácených bot.

„V onen den premiéry, kdy jsem do kina přišla jako součást filmové delegace, jsem lidem říkala, prosím vás, jenom nešlapte na ty schody,“ vzpomínala Veronika v jednom rozhovoru.

Dnes už bere Housata jako součást své kariéry a ráda je pouštěla i svým potomkům v době jejich puberty, aby viděli, že byla stejně „praštěná“ jako oni.

Ze všech "housat" dopadla Veronika Gajerová nejlépe.
Ze všech „housat“ dopadla Veronika Gajerová nejlépe.

Básník jí utekl do Kanady!

Období dospívání měla Veronika podle vlastních slov dost bouřlivé. Hodně brzy toužila se osamostatnit a měla pocit, že všechno musí prožít okamžitě. Naštěstí pro její úlety měla maminka, která jinak vedla Veroniku dost přísně, dostatek pochopení. „Já když se zamilovala do kluka, tak to byl výbuch. Šla bych s ním až na druhý konec světa,“ uvedla.

Se svojí první láskou dokonce utekla z domova a začali bydlet v podnájmu. Maminka tam za nimi přišla se slovy, že takhle tam žít nemůžou. Nabídla, aby se oba odstěhovali k ní domů. Veronika s přítelem nabídku přijala. Tím šťastlivcem byl tenkrát její herecký kolega Pavel Kříž (55), kterého pak proslavila role Štěpána Šafránka v šestidílné sérii komedií o „básnících“.

Vztah, který si Veronika doma tak trochu vynutila, trval nakonec jedenáct let. Důvod rozchodu asi tušíte: byla jím Pavlova emigrace do Kanady. Tam s ním Veronika odejít nechtěla. Přála si zůstat v Praze, kvůli rodině, a také aby mohla hrát české divadlo. „Byli jsme mladí, ten vztah se nakonec po těch letech přežil,“ uznala.

„Každý jsme měli jinou představu o životě.“

Byla opravdovou láskou "Štěpána Šafránka".
Byla opravdovou láskou „Štěpána Šafránka“.

Najednou věděla, že děti chce!

Dalším osudovým partnerem se pro Veroniku stal režisér Petr Kracík (58). Stejně jako o Pavlu Křížovi i o něm mluví vždy jako o svém muži, ačkoliv do manželského svazku nikdy nevstoupili. „S Pavlem i Petrem jsem měla svatbu, sice nebyly oficiální, ale pro mě znamenaly mnohem víc než klasický obřad,“ vysvětlovala ono označení. Děti měla až po třicítce.

Nesouviselo to ale s tím, že by do té doby dávala přednost kariéře. Na to být matkou se zkrátka necítila být zralou. „Nechci si ubírat věk, ale puberta mi vydržela hodně dlouhou dobu,“ konstatovala s nadhledem. „S Petrem jsme si nejdřív pořídili labradora a přes něj mě přepadly mateřské pudy. Najednou jsem se probudila a věděla, že děti moc chci.

Úplně se mi přerovnaly hodnoty, zjistila jsem, že divadlo není až tak důležité, ale naopak nejdůležitější jsou úplně jiné věci.“Nejprve přivedla na svět syna, po pěti letech pak i dceru. To už jí bylo skoro čtyřicet, ale neviděla v tom žádný problém.

Poukazovala na to, že v dřívějších dobách bylo také normální mít dítě ve vyšším věku – a například slavný malíř Josef Lada (+69) se mamince narodil také až hluboko po čtyřicítce.

S Jirkou "Langošem" v oblíbené komedii Copak je to za vojáka.
S Jirkou „Langošem“ v oblíbené komedii Copak je to za vojáka.

Dnes je nevěrníkovi vděčná

S Petrem Kracíkem sice prožila Veronika dlouholetý vztah, ale konec nijak slavný nebyl. Když bylo herečce dvaačtyřicet, našel si místo ní partner mladší ženu, Terezu Kostkovou (40). Už delší dobu tušila, že se něco děje. Ve chvíli, kdy začala pátrat o něco víc, tak se věci objasňovaly.

„Asi nejhorší na tom bylo to jeho lhaní, mlžení a že od nás několikrát odešel a zase se vrátil, až jsem nakonec řekla dost,“ konstatovala. Bála se samozřejmě toho, že zůstane s dětmi sama, ale došlo jí, že rozchod bude lepší než žít v nefunkčním vztahu a dusné atmosféře, která by se přenášela na rodinu. Na otce svých dětí se kupodivu po letech nezlobí.

Pochopila, že jsou oba trochu odlišní a od života chtějí každý něco úplně jiného a tak byl konec vztahu zjevně tím nejlepším. Nezapírala, že jí ta situace nejprve zaskočila, ale když se s ní definitivně vyrovnala, řekla novinářům, že je vlastně Petrovi i jeho nové partnerce vděčná za to, co se stalo.

„Kdyby to tak nebylo, tak dneska nejsem tam, kde jsem, a žila bych velice jednoduchý přízemní život – takové to prádlo, žrádlo a divadlo,“ prohlásila na rovinu. Kde byla pravda, se mimochodem po čase ukázalo: Tereza Kostková si prožila totéž, co předtím Veronika a Petr, kterého si vzala za manžela, ji opustil. Od muže, který má šest dětí se čtyřmi ženami, se to tak trochu dalo čekat.

Veronika ničeho litovat nemusí, protože je dnes herecky i lidsky vyrovnanou osobou.

Bývalý partner a náhradnice Veroniky.
Bývalý partner a náhradnice Veroniky.

S dabováním Sexu ve městě měla problémy!

Kromě toho, že je skvělou herečkou, je Veronika Gajerová také uznávanou dabérkou. Asi nejslavnější rolí, kterou namlouvala, je Samantha z kultovního seriálu Sex ve městě. Jak známo, dotyčná postava bere partnerské vztahy dost na lehkou váhu a velmi otevřeně mluví o erotice. Sama Veronika je přitom opačný typ, který je pro rodinu a věrnost.

Přiznala, že spolu s ostatními dabérkami se zpočátku velmi styděly a byly opatrné.

Až po desátém nadabovaném dílu si na tento styl zvykly a přišel jim naprosto přirozený.

Kromě Ordinace v růžové zahradě zářila i v seriálu Svatby v Benátkách.
Kromě Ordinace v růžové zahradě zářila i v seriálu Svatby v Benátkách.

Sestru by nedělala, bylinkářku ano

Sympatickou herečku dobře známe i ze seriálu Ordinace v růžové zahradě, kde hraje zdravotní sestru Zuzanu Pantoflíčkovou. Ani tato role neodpovídá tomu, jaká je Veronika ve skutečnosti. O postavě Zuzany mluvila jako o nešťastné a zakyslé pletichářce, která na sobě bude muset ještě hodně pracovat.

Ona sama by spíš než ve zdravotnictví pracovala jako pečovatelka nebo bylinkářka – zajímá se o alternativní medicínu, pěstuje a suší bylinky.

Některé trhá i za úplňku, tak jak to říkají magické zákony!

Ordinace

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...