Nečekaný konec zářivé kariéry?

Velké plány na společné turné Hany Zagorové (73) a jejího muže Štefana Margity (63) vzaly kvůli koronaviru zasvé. Zpěvačku to tak sebralo, že se její okolí bojí, že přestane zpívat.

Vzhledem k tomu, že kvůli své nemoci nemohla mít Hana Zagorová vlastní děti a adopce jí před mnoha lety nevyšla, jsou pro ni fanoušci jakousi druhou rodinou. Když ji však nucená přestávka kvůli koronaviru připravila i o možnost vystupování, měla zpěvačka propadnout depresím. Lidé z jejího blízkého okolí se netají obavami.

Také vás může zajímat ...

Padly všechny jejich plány

Zvednout Haně náladu se nedaří ani jejímu manželovi, s nímž letos plánovala velkolepé společné turné s názvem Konečně spolu. „Jsem smutná, zklamaná a vyděšená, co se bude dít. Nemám moc hezkých slov, nezlobte se,“ posteskla si ještě před pár dny. Chystá se snad zahodit všechno, čeho dosud dosáhla? U Hany Zagorové jsou všichni zvyklí na úsměv a pozitivní slova.

Její momentální rozpoložení je ale prý mimořádně depresivní.

Kromě vystupování nemohla totiž s manželem ani cestovat a cítila se jako ve vězení. I to přispělo k tomu, že u ní úsměv ve tváři u ní vystřídal smutek. Stále sice tvrdí, že v sobě musíme všichni najít sílu a optimismus, jí samotné se to ale bohužel nedaří. Všechno jí prý připadá jako zlý sen, který nikdy nechtěla snít.

„Je to těžká doba, naprosté vybočení z normálního života,“ svěřila se svými pochybnostmi Hana, která zřejmě ztrácí naději.

Podle kolegů z branže stále doufala, že turné, které s Margitou naplánovali, budou moci za nějakých podmínek uskutečnit. Když však všechno definitivně zrušili, jako by ztratila veškeré iluze. Svou roli nepochybně hraje také skutečnost, že pro turné se prozatím nepodařilo najít náhradní termín a to ani v roce 2021.

Co bude dál?

O pěveckou kariéru Zagorová paradoxně zpočátku vůbec nestála, toužila se stát divadelní herečkou. Od roku 1969 se ale zařadila mezi pěvecké hvězdy a na vrcholu se drží dodnes. Není proto divu, že po letech, kdy mohla dělat to, co ji baví, je nyní podle kolegů takřka na dně. Bojí se prý jen pomyslet, co nucená pauza provede s českou kulturou.

„Lidé se budou bát chodit na koncerty, do divadel, do kina, ani nebudou mít peníze,“ míní zpěvačka, která připouští, že je přecitlivělá, nemůže si ale pomoci.

Fanoušci se obávají, že by tohle mohla být předzvěst konce kariéry zlaté slavice. Na vystupování a setkání s příznivci se sice velmi těší, otázkou je, jestli ona najde sílu se znovu postavit na pódium. Přece jen má svůj věk a její vrstevníci podobně vypjaté okamžiky snášejí těžko. Nezbývá než doufat, že jí nejbližší setkání s fanoušky a jejich podpora životní elán a chuť zase vystupovat vrátí.

Přece nepůjde do důchodu, to by byla škoda.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...