Nechte se zahřát bylinkami a voňavým kořením

Skořice jako lék

Například taková skořice má prokazatelně antiseptické a rozehřívající vlastnosti, což oceníte hlavně v zimě. Když si po návratu z delší procházky dáte hrneček teplého čaje obohacený právě špetkou tohoto koření, rozhodně nebudete litovat.

Také vás může zajímat ...

Vždyť už jen její samotná vůně zvyšuje vaši mozkovou aktivitu Působí také preventivně proti Alzheimerově chorobě, případně zpomaluje průběh tohoto onemocnění. Skořice je rovněž účinným bojovníkem proti širokému spektru virů, bakterií a plísní. Lze ji také zařadit i mezi silné antioxidanty.

Skořice dokáže pečlivě hlídat i hladinu cukru v krvi. Nepodceňujte všestranný hřebíček Věděla jste, že hřebíček sehrál důležitou roli v dějinách zámořských objevů? Byl totiž pro své vlastnosti dříve ceněn zlatem.

Toto koření má antiseptické, antibakteriální, anestetické a močopudné účinky. Proto vám pomůže nejenom při bolestech zubů, a paradentóze, ale i pokud trpíte bolestmi kloubů. Hřebíček rovněž skutečně dezinfikuje rány a pomáhá při léčbě zranění.

Povzbuzuje i srdeční činnost a působí jako afrodiziakum.

Vzpomeňte si na badyán

Roztomilá hnědá hvězdička badyánu nejen krásně voní, ale má také řadu léčivých účinků. Pravidelná masáž s olejem obsahujícím badyán ulevuje od revmatismu a bolesti zad.

Badyán má i uklidňující účinky, a proto pomáhá při poruchách spánku. Působí také proti podráždění, a tak se přidává do sirupů na kašel. Rovněž účinně zmírňuje nadýmání a zácpu. Právě díky jeho blahodárným přínosům je dobré toto koření pravidelně začlenit do zdravého jídelníčku.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

reklama