Nechte se zlákat módou zelených potravin

Ti, kteří ještě na vlastní kůži nevyzkoušeli zázračné účinky zelených potravin, se patrně s údivem koukají na sklenice plné nápojů z mladé pšenice nebo ječmene. A také se nejspíš ptají, jak tohle vůbec někdo může pít.

Jenže odpověď je velmi jednoduchá. I výživoví poradci se shodují v tom, že řeči o významu zelených potravin nejsou žádné prázdné fámy. Posilují imunitu organismu Dodávají totiž lidskému organismu živiny, vitaminy, minerály a antioxidanty v přirozené podobě, které bohužel už současná strava nenabízí v dostatečném množství.

Zajistí tedy tělu to, co potřebuje, aby mělo sílu bránit se vlivům okolí, a posilují jeho přirozenou imunitu. Kromě toho obsahují i vlákninu, jež je potřebná pro dobrou funkci trávicího systému, a enzymy, které mají vliv na metabolismus a imunitu.

Zelený ječmen, nebo chlorella? Opravdu kvalitní zelené potraviny pocházejí výhradně z organické zemědělské produkce, kde se k pěstování používají pouze přírodní postupy bez použití chemie a hnojiv. V lékárnách nebo v obchodech se zdravou výživou si můžete zakoupit zelený ječmen nebo například chlorellu.

To je zelená řasa, která obsahuje velké množství vitaminů a minerálů.

Je skvělá i pro vegetariány, protože obsahuje 58 % vysoce stravitelných bílkovin. Roste ve sladkovodních vodách v Asii a Austrálii. Zelený ječmen se sklízí v raném stadiu, protože v této fázi růstu má nejvyšší obsah užitečných výživných složek.

Ačkoli původně pochází z Nového Zélandu, nyní se pěstuje téměř po celém světě bez použití pesticidů. Bojují proti překyselení organismu Ve srovnání s jinými obilovinami obsahuje zelený ječmen více draslíku, vápníku, železa a hořčíku.

Mladý ječmen i chlorella umí zneškodnit škodliviny, které se do těla dostanou i nevhodnou stravou. Jsou zásadotvorné, působí tedy při překyselení organismu a upravují zažívání. Mají také vysoký obsah chlorofylu, který zlepšuje krevní obraz.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...