Nechtěně jsem se stala podvodnicí

Před časem mi v kavárně ukradli kabelku. Měla jsem v ní samozřejmě kromě peněženky i doklady. A tak jsem vše nahlásila na policii. I když jsem v to, že se kabelka najde vůbec nevěřila.

Kabelku mi někdo v nestřeženém okamžiku sebral z lavice, na které jsem v kavárně seděla. Ihned jsem to na policii nahlásila a dostala jsem potvrzení o ztrátě občanského průkazu. Celý týden jsem pak ale měla tolik práce, že jsem se vůbec nedostala k tomu, abych si nechala udělat nový doklad. A potom jsem na to upřímně řečeno úplně zapomněla.

Messenger mi ji přivezl

Po několika dalších dnech se ve dveřích mé kanceláře objevil messenger s mojí kabelkou. Našel ji prý pohozenou v parku nedaleko kavárny, kde mi ji ukradli.

Také vás může zajímat ...

Kromě peněženky v ní bylo všechno. Tedy i moje občanka. Byla jsem moc ráda a na celý incident v pohodě rázem zapomněla.

Potřebovala jsem půjčku

Když jsem si zhruba po půl roce chtěla koupit novou kuchyň, potřebovala jsem půjčku. Vydala jsem se tedy do banky a říkala si, že těch pár tisíc nebude žádný problém. Úřednice se mnou vyplnila řadu papírů a vzala si ke kontrole moje doklady. Chvíli něco hledala a pak kamsi odešla. Trochu mě to znervóznilo, protože jsem vůbec netušila, co se děje.

Pojďte s námi

Když se paní vrátila k přepážce, přišel s ní i pan ředitel banky a vyzval mě, abych s nimi ještě zašla do jeho kanceláře. Přestávalo se mi to líbit. Co se jen mohlo stát? Vždyť mám všechno v pořádku. Jenže jsem neměla. Ukázalo se, že se prý prokazuji zcizeným občanským průkazem.

Můj doklad byl neplatný

To už jsem ale musela vysvětlovat policii, kterou ředitel banky zavolal. Myslel si totiž, že jsem nějaká podvodnice.

Vše se nakonec samozřejmě vysvětlilo. Našla jsem dokonce v peněžence ještě zmuchlané potvrzení o nahlášené ztrátě. Netušila jsem ale, že moje původní občanka je vedená v databázi odcizených dokladů a já se s ní už nesmím prokazovat.

Marta N. (56), Prostějov

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

...