Nedejte plísni šanci!

Stačí oslabená imunita – a kvasinky jsou tady!

K jejich škodlivému množení postačí i antibiotika. Na vině může být nesprávná výživa, kdy jíte nadměrné množství cukrů, léčení rakoviny ozařováním nebo chemoterapií, propuknout může po chirurgickém zákroku či jakémkoliv poškození imunitního systému (např. AIDS) nebo také při dlouhodobém stresu. Méně imunní jste, konzumujete-li přemíru alkoholu nebo léků..

Musíte být odolní!

Kvasinky jsou všude kolem vás.

Také vás může zajímat ...

Neuniknete jim. Nejúčinější obranou je posilovat imunitní systém. Především játra, která jsou nejsilnější detoxikační orgán v těle. Nejvhodnější je ostropestřec jako čaj i v podobě tabletek. Lze jej použít i do salátů a pomazánek. Je dobré jej užívat už jako prevenci po požití většího množství alkoholu.

Pokud se plísně prosadí, nasaďte protikvasinkovou dietu, při které vyřadíte hlavně sladkosti a bílou mouku.

Zásady protiplísňové diety

Ve vašem jídelníčku se musí objevit čerstvá zelenina. Vyhněte se konzervám všeho druhu. Jezte často bílé kysané zelí, cibuli, pórek, ředkvičky, česnek, křen a ostrou hořčici, podmáslí a přírodní jogurt – to jsou vyhlášení “nepřátelé“ kvasinek. Jako koření používejte čerstvé bylinky, solí šetřte. Pijte minerální vodu, zeleninové šťávy, bylinkové čaje, čaj lapacho a maté.

Co nejméně naopak pijte kávu a černý čaj..

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...