Nedělejte chyby se svou pletí

Děláte, co můžete, ale stejně se vám nedaří mít pokožku dokonale hladkou a heboučkou? Možná to s péčí o ni trochu přeháníte. Na co byste si měla dávat pozor, čemu se vyhnout a co naopak zařadit do svého každodenního starání o pleť? Tady je pár ozkoušených rad.

R ozhodně není řešením to, že byste na péči o pleť úplně zanevřela. Je totiž dokázáno, že ženy, ale i muži, kteří o svou pokožku pravidelně pečují, vypadají daleko mladší.

Také vás může zajímat ...

Nepřehánějte to s líčidly

Proto byste měla pleť dále čistit. Stačí si ale vybrat jednu kvalitní čisticí vodu a tu používat pravidelně ráno i večer. K tomu byste měla jednou týdně dopřát pleti domácí masku například z banánu, medu nebo bílého jogurtu, která dodá pleti potřebnou hydrataci. Na druhou stranu byste ale měla omezit příliš častý peeling a nepoužívat ani mnoho kosmetických líčidel.

Pokud se bez nich neobejdete, nanášejte je jen ve velmi tenké vrstvě a v obchodech sahejte vždy po těch nejkvalitnějších, které vaši pokožku nebudou tolik nezatěžovat.

Hydratace je alfou i omegou péče o pleť

Koupele ve vaně raději omezte

Je celkem jasné, že především v zimě si ráda dopřejete hřejivou koupel. Ale co teď v létě? Vana plná horké voňavé vody totiž může mít na kůži špatný vliv, zvláště tehdy, když si ji dopřáváte moc často. Pokožka je pak zbytečně vysušená, ztrácí ochranný film a je náchylnější k oděrkám.

Jestli se ale bez polehávání v horké vodě neobejdete, namažte si po koupeli v bublinkách tělo výživným pleťovým mlékem či hydratačním olejem.

Vyměňte své ruce za štětce

Slýcháte to nejspíš denně, ale stále jste se k tomu nerozhoupala. Pak si ale uvědomte, že dokud nezačnete používat speciální štětečky a aplikátory na nanášení kosmetiky a ostatních líčidel, nebudete mít pleť nikdy dokonalou. Doba, kdy jste si make-up nanášela prsty, jsou ty tam. Pořiďte si pár štětců a začněte to dělat jinak.

Nezapomínejte ale, že i o štětce musíte pravidelně pečovat a udržovat je čisté.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...