Nejlepší péče pro vaše rty

Kůže na rtech je extrémně tenká a citlivá. Proto je obzvláště důležité, zajistit jí optimální dávku hydratace a ochranu proti nepříznivým vnějším vlivům.

Toužíte po krásných a hebkých rtech? Pak nestačí jen přetřít je jednou za den balzámem. Dopřát jim musíte intenzivnější péči, i správnou výživu zevnitř.

Také vás může zajímat ...

Balzámy s oleji

Jedině se správným balzámem budou rty dobře vyživené a hydratované. Při koupi výrobku si proto pečlivě přečtěte složení. Mělo by obsahovat bambucké máslo, slunečnicový, kokosový, mandlový či olivový olej, dále pak vitamin E, aloe vera, panthenol, med a podobně. Důležitou složkou jsou i ochranné UV filtry.

Peeling pro vyhlazení

Také rty je dobré jednou za čas ošetřit jemným peelingem. Zbavíte je šupinek, odumřelých buněk i všech nečistot. Vybírejte speciální produkt pro rty na bázi cukru, který je k pokožce rtů citlivý.

Vyrobit si můžete i svůj vlastní peeling: smíchejte lžičku třtinového cukru, lžičku medu a lžičku olivového oleje. Směsí asi dvě minuty jemně masírujte rty. Opláchněte vodou a natřete balzámem.

Pozor na zlozvyky

Nejhorší, co můžete svým rtům udělat, je olizovat je a okusovat. Nejen, že budou pak rty ještě více vysušené a popraskané, ale také si můžete přivodit nepříjemnou vyrážku.

Nezapomeňte na odlíčení

Stejně jako odličujete tvář a oči, tak je potřeba, pokud nosíte rtěnky a lesky, odlíčit i rty. Teplá voda obvykle nestačí, nejlepší je pleťové mléko, které navrstvíte na rty a setřete vatovým tamponkem.

Luštěniny a maso

Stejně jako na vlasech nebo na pleti, tak i na rtech se odrazí to, co jíte, nebo spíš nejíte. Pokud máte rty popraskané, pak máte nejspíš nedostatek vitaminů skupiny B a minerálních látek, jako je zinek a železo.

Do jídelníčku zařaďte více celozrnného pečiva, ořechů, luštěnin, hovězího masa, mořských ryb a listové zeleniny.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

reklama