Nejoblíbenější bylina léčitelů

Co by to bylo za léčivý lektvar, v němž by chyběla dobromysl, známá také jako oregano? Pro svou výraznou chuť slouží odedávna jako koření.

Z mnoha dobrých účinků se nejčastěji využívá její schopnost čistit zahleněné plíce, pomáhá při úporném kašli a nemocech průdušek.

Také vás může zajímat ...

Dobromysl uklidňuje, celkově posiluje organismus a zlepší naši mysl. Bylinka působí je dobrá také na žaludek, upravuje stolici. Pomáhá proti křečím a pro ženy je důležitá tím, že při vynechání menstruace ji opět vyvolá a uvolňuje křeče.

Koupel pohladí duši

Dobromysl je velmi dobrou přísadou bylinných koupelí, protože posiluje celý organismus; velmi dobře se tyto účinky projevují u slabých dětí a starých lidí. Přidává se do inhalačních směsí při rýmě, chřipce, zánětu průdušek.

Žádné škodlivé účinky dobromysli nebyly zjištěny, je to bylinka, která posiluje a zlepšuje náladu, ale to by se nemělo přehánět. U žen je na gynekologické problémy nejoblíbenější směs dobromysli, řebříčku, kontryhelu a plavuně vidlačky. Čaj pijeme třikrát denně po dobu několika dní.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...