Nejslavnější role úplně zničila Michèle Mercier kariéru!

„Sláva je velká droga a člověk jí jen těžko odvyká.“

Dodnes se romanticky založené divačky rozplývají nad filmy o Angelice. Její představitelka, herečka Michèle Mercier (80) ale po nich už nic pořádného nemohla natočit!

Rodiče dostali malou Jocelyne Yvinne Renée Mercier (80) v roce 1939 jako novoroční dárek. Ještě během jejího dětství netušili ani oni, ani jejich dcerka, jak během šedesátých let bude v roli Angeliky dobývat plátna kin. Původně totiž chtěla být baletkou a dostala se až k sólovým divadelním vystoupením.

Také vás může zajímat ...

Zuřila na pravém místě!

Protančila se až do Paříže, kde okouzlovala svým tanečním uměním, když jí bylo sedmnáct let. To už si ale přibrala i herectví. Rodiče Michèle měli lékárnu. Jednoho dne tam jako zákazník přišel režisér Denis de La Patellière (+92). Mladá kráska ho zaujala a nabídl jí filmovou roli. Jednalo se o detektivku, kde si zahrála komornou.

Hlavní roli ztvárnila slavná francouzská herečka Michèle Morgan. Právě kvůli ní si Jocelyne změnila své křestní jméno. Druhým důvodem bylo, že se tak jmenovala i její malá sestřička, která ovšem v pěti letech zemřela na tyfus. Temperamentní Michèle dostávala čím dál více rolí. Jednalo se většinou o dámy s problematickou pověstí, ale to jí vyhovovalo.

V roce 1964 pak přišla nabídka, která jí navždycky změnila život, k lepšímu i k horšímu. Michèle se šla ucházet o hlavní roli v plánované sérii romantických historických filmů o krásné Angelice, markýze andělů. Protože neměla trpělivost a konkurz se táhl, předstoupila před komise pořádně naštvaná a rozzuřená.

Právě tyto emoce měla ale předvést – a tak vysněnou roli získala!

Pletli si jí s prezidentem!

Ačkoliv Angeliku známe s vlasy světlými až do zrzava, Michèle je ve skutečnosti měla černé. Musela si je tedy dát odbarvit. Za tu slávu a honoráře, které jí přineslo pět filmů s legendární hrdinkou, to ovšem určitě stálo. Během natáčení Michéle vystřídala osmdesát kostýmů. Ačkoliv se objevovala i v odvážnějších scénách, přímo ve smlouvě měla zaručeno, že jí nikdo ze štábu nesmí vidět nahou.

Nejhorší pro ni byla scéna, kdy jí skupina mužů znásilní, ta jí prý vyčerpala tak, až omdlela. Michéle si nechávala si proplácet i cestování ve svém luxusním Mercedesu. Asi se divila, proč jí v Tunisku, kde se jeden z dílů natáčel, zdravili místní vojáci. Znali tam totiž jediný Mercedes v celé zemi a ten patřil místnímu prezidentovi!

Měl se natáčet ještě šestý díl Angeliky, to už ale herečka, vyčerpaná čtyřmi roky únavné práce, odmítla.

Na muže měla smůlu!

Z hlediska slávy a financí se role markýzy andělů nedala s ničím srovnat. Z hlediska herecké kariéry to ovšem byla konečná. Kdo by chtěl obsadit herečku, kterou si každý bude spojovat s jedinou postavou do nějaké vážnější role? Herečka si ještě zkusila zahrát v pár francouzských filmech, které jsou ale dnes už dávno zapomenuté. Nedařilo se jí ani v soukromí.

Jak sama prohlásila, nejspíš si všechno štěstí v lásce vybrala jako Angelika a na skutečný život už jí nezbylo. Poprvé byla vdaná za jednoho neúspěšného režiséra, ještě před svým nástupem ke slávě. Manžel ale holdoval alkoholu, žárlil a byl násilnický.

Na rozvod si musela Michéle počkat, až manžela propustí z léčebny.

Pět let poté si vzala Clauda Bourillota (95), bývalého automobilového závodníka. V jeho doprovodu odjela zkusit štěstí do Hollywoodu. Nevyšlo jí to a ukázalo se, že Claude umí jen utrácet její peníze, a to navíc s jinými ženami. Po návratu do Evropy se už nevdala.

Smůlu ve vztazích dovršila láskou k jednomu mladému obchodníkovi, který bohužel zemřel na rakovinu dřív, než si ho mohla vzít za manžela. Objevovala se pak po boku mnoha mužů, ale s nikým nezůstala natrvalo. Role Angeliky jí pronásleduje dodnes.

Ví, že na jejím hrobě bude jednou napsáno „Zde leží Angelika“, ale na rozdíl od filmových fanoušků z toho nemá žádnou radost.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...