Nejslavnější televizní darebák „Džejár“ měl celý život jedinou manželku!

Tři roky před Larryho smrtí našli jeho ženě Alzheimerovu nemoc.

Larry Hagman (+81) se dá určitě označit jako nejznámější seriálový padouch všech dob. Jeho J.R. čili „Džejár“ z Dallasu se stal kultovní postavou. Byl takový i v dlouholetém manželství s Maj Axelsson (+88)?

V rodině měl Larry na co navazovat, nebo spíš na koho. Jeho matka byla úspěšnou divadelní zpěvačkou a tanečnicí. Rodiče se rozvedli a malý Larry bydlel u dědečka a babičky. Když babička zemřela, odešel bydlet k matce a její nové rodině a střídavě pak pobýval mezi oběma rodiči. V té době už začal pít. Pohyboval se vážně na hraně, často mu hrozila otrava alkoholem.

Později v životě se mu to vymstilo.

Našel ji v Londýně

Také vás může zajímat ...

V devatenácti letech odjel Larry, který rovněž toužil po hraní, s matkou do Anglie. Ta po úspěchu divadelního muzikálu South Pacific odjela svoji roli zopakovat do Londýna. Larry v Anglii zůstal celkem pět let a během té doby si odbyl rovněž službu v armádě. A potkal tady ženu svého života, o tři roky starší Švédsku Maj Axelsson.

Té kdysi řekl otec, že „když chce dosáhnout na hvězdy, musí vyšplhat do koruny stromu“. Řídila se jeho radou a odjela do Londýna, kde se stala úspěšnou módní návrhářkou. Larry měl ke Švédsku měl díky svým předkům rovněž vztah, pocházeli odtud totiž jeho prarodiče, takže s Maj našel hned společné téma a řeč.

Později, během svého více než půl století trvajícího manželství, koupili také domek ve Švédsku, kam každý rok pravidelně jezdili. Vzali se v roce 1954.

Larry se vrátil do Spojených států a Maj ho následovala.

Vydrželi spolu přes půl století!
Vydrželi spolu přes půl století!

Návštěvy končily nahé!

V hubených letech, kdy se budoucí seriálové hvězdě finančně nedařilo, udržovala Maj manželství nad vodou finančně. Zlom přišel v roce 1978 s nabídkou role J.R. Ewinga. Larry se objevil – jako jediný z herců – ve všech 357 dílech seriálu Dallas, což je dodnes nepřekonaný rekord. Úspěšný „Džejár“ si dovedl užívat života.

Jak odhalila Larryho dcera ve své knize, spousta dnů byla pro jejího otce celodenním večírkem. Byl nerad sám a tak se u nich v domě stále střídaly návštěvy včetně slavných herců. Všichni hosté bez výjimky pak skončili nazí v luxusní venkovní vířivce. Čas ale udělal z bouřliváka a milovníka nezřízeného života vegetariána a nekuřáka.

Předchozí nadměrné pití mělo určitě za následek jeho boj o život v roce 1995. Tehdy Larry podstoupil transplantaci jater poté, co mu byla nalezena jejich rakovina. Operace trvala šestnáct hodin a slavný herec strávil v nemocnici sedm týdnů, ale zachránilo mu to život. V pokročilém věku pak do dlouholetého manželství zasáhla nemoc. Maj byla diagnostikována Alzheimerova nemoc.

Žila v pronajatém domě, kde o ni pečovalo pět ošetřovatelek a kam jí Larry jezdil navštěvovat. Sám pak v roce 2011 oznámil, že má rakovinu krku.

Když o rok později zemřel, těžko říct, zda to Maj ve svém stavu plně zaznamenala.

Chceš autogram? Tak mi zazpívej!

Larry měl spoustu zvláštní zvyků, které dokreslovaly, jak zajímavou osobností byl. Tak například jeden den v týdnu odmítal promluvit. Bral to jako test sebeovládání. Samozřejmě to bylo v ony dny, kdy nic nenatáčel. Pokud po něm někdo chtěl autogram, musel mu dotyčný člověk říct vtip nebo zazpívat. Herec tak měl pocit, že dostává něco na oplátku.

Bál se války a přírodních katastrof, takže ve svém zavazadle měl vždy náhradní boty a brýle, lékárničku a filtry na vodu.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...