Nejsou nudní. Na svatbě vypadali Tamara a Tomáš jako indiáni

Tragické životní momenty musel překonat Tomáš Klus (34). Navenek na sobě nedává nic znát, nezasvěcený posluchač by došel k závěru, že pohledný sympatický rodák z Třince měl odjakživa na růžích ustláno.

Pravda je úplně jiná. “Nejdřív mi umřela sestra, pak táta,” vypráví zpěvák. “Dva roky po sobě, což bylo poněkud… nevím. Ještě jsem pro to nenašel slovo. Vlastně nevím, jestli jsem se s jejich smrtí správně srovnal, ale dnes mám v sobě jakousi víru v to, že člověk neumírá.

Také vás může zajímat ...

Jo – věřím v neumírání,” říká. “Pořád se k těm dvěma ve vnitřních rozhovorech vracím.” O malou sestru přišel, když mu bylo osm let. O dva roky později ztratil otce, muzikanta, sportovce, vášnivého vysokohorského turistu: “Jednou takhle odjel – a v Tatrách spadl z Koprovského štítu.

” Do hor si prý otec jezdíval takzvaně vyčistit hlavu a přemýšlet o tom, jak vyřešit krizové situace a životní křižovatky. Tím víc přilnul Tomáš k mámě, která pracuje jako učitelka v mateřské školce. Povídal jí o prvních láskách, což dělají spíš holky než kluci.

Byli spolu téměř srostlí. “Svojí mámě bych se chtěl jednou vyrovnat v tom, jakou má životní sílu,” říká zpěvák. “Je to drobná a křehká žena, život ji pěkně profackoval, ale ona se dokázala kousnout. Zvládla to, což mi imponuje,” dodává s obdivem.

V dětství se věnoval plavání, později modernímu pětiboji, díky kterému přesídlil do Prahy. Na mistrovství Evropy v roce 2002 vybojoval zlatou medaili v soutěži družstev. Finančně ho podporovala maminka, která kvůli tomu měla svého času dvě zaměstnání.

“Je to hrdinka,” obdvuje matku Klus. “Ona mi vlastně zasvětila život. Tím mým sportem opravdu žila, byla potěšená, že mě pozvali do Dukly, což byla úplná špička. Náš vztah byl hodně intenzivní a dálka mu nijak neublížila.

” Tahle malá rodina se v té době dostala do finančních problémů. “Táta byl podnikatel a žili jsme si docela dobře, a tohle všechno zmizelo,” vysvětluje úspěšný zpěvák. Seknout se sportem se rozhodl ze dne na den.

“Bylo mi osmnáct a já jsem si začal uvědomovat, že mě víc baví vystupovat v divadle nebo hrát na kytaru. Byl jsem vrcholový sportovec, člen Dukly Praha, což je vrcholové středisko. Tam člověk nesmí být sportu nevěrný,” podotýká.

Jakmile přijde pochybnost, je podle něho férové říct trenérům a ostatním v družstvu, že už dál nejdete. Zavolal mámě a přiznal se, že končí. Myslela, že je to vtip. Proplakal noc a druhý den jí dvě hodiny vysvětloval, že to myslí vážně.

Sportu v období kolem maturity skutečně zanechal, přihlásil se na pražskou DAMU a vystudoval herectví. Mohli jsme ho vidět v seriálu Hop nebo trop, v pohádce Tajemství staré bambitky, ve filmu Šejdrem.

Zpěv je mu evidentně bližší, coby zpěvák předvedl cosi jako raketový vzestup. V roce 2012 se postaral o celorepublikovou senzaci a zároveň pořádný šok, když vystřídal na trůnu samotného Karla Gotta (†80) a stal se vítězem ankety Český slavík.

“Tu cenu jsem získal i díky Karlu Gottovi. Tím, jak se chová, mě naučil obrovské pokoře,” vyjádřil tehdy Tomáš Klus úctu Mistrovi. Oslnil také ve filmové pohádce Tři bratři režiséra Jana Svěráka (55) podle hudební předlohy Zděňka Svěráka (83) a Jaroslava Uhlíře (75).

Představuje tu Jana, nejstaršího ze tří bratrů. Je trochu zapomnětlivý, ale zároveň velmi nebojácný, což dokazuje záchranou spící Růženky. Je prototypem rytíře na bílém koni. V pohádce mu jde o život, uprostřed trnitých křovisek je skoro ukřižován.

Krásný a úspěšný pár tvořila s Tomášem Klusem česká a polská zpěvačka Ewa Farna (27). „Doufám, že budeme s Tomášem navždy,“ přála si na velkolepém koncertu k jejím osmnáctým narozeninám. Klus zůstal daleko vlažnější.

Především se na zmíněném koncertě vůbec neobjevil, což už bylo samo o sobě podezřelé. A když byl tázán na Farnou, řekl: „Co na to říct? Ale ano, patří mezi ty pro mne důležité lidi.“ S takovou filozofií vztah vydržel od udílení Cen Anděl 2011 sotva do listopadu téhož roku.

Dvojice tvrdila, že za rozchodem není nikdo třetí, jen velká vytíženost jich obou. Tou pravou se pro Tomáše stala až Tamara Klusová rozená Kubová. Narodila se v Praze, od dětství ráda zpívala, v roce 2012 se přihlásila do soutěže Hlas Česko Slovenska.

Zaujala porotce Patrika Rytmuse Vrbovského (43), který si ji vybral do týmu. Na Tamaru nemá pěkné vzpomínky její bývalá kamarádka, cellistka Terezie Kovalová (30), která si stěžovala, že jí právě Tamara Tomáše přebrala.

“Řekla bych, že jsem vložila svou důvěru tam, kam jsem neměla. Bylo to pro mě těžké období, protože zároveň probíhal rozchod partnerský s ním a přátelský i pracovní s ní. Bylo to psychicky náročné, tehdy mě to hodně zabolelo a jsem ráda, že se s nimi nepotkávám,“ povzdechla si hudebnice.

Zpěvák byl žádanou partií. Dívka, která ho chtěla získat, musela ukázat ostré lokty, zuby a drápy, jinak by jí zbyly jen oči pro pláč. Po krátké známosti atraktivní Tamara Dubová otěhotněla. Přísně tajná svatba se konala v září 2013, kdy už bylo první dítě, Josefína (7), na světě.

Obřad se uskutečnil na fotbalovém hřišti nedaleko za Prahou. Zpěvák poskytl fanouškům fotografie, na nichž jsou on i nevěsta v nezvyklých bílých oděvech a indiánských čelenkách, pro slavnostní svatební den krajně nevhodných.

“Odjel jsem natáčet desku a našel místo, které mi mluví z duše,” vysvětlil umělec obdivovatelům. “Ucítil jsem, že právě tady chci říci ANO té, která mi stvořila Vesmír. A udělali jsme Svatbu, kterou Ona znala ze Země za duhou.

V krátkém časovém rozmezí se vedle Josefíny narodili také Alfréd (5) a Jenovéfa (3). Když Tamara zjistila, že čeká Jenovéfu, a vedle ní leželo mimino Alfréd, kolem něhož se batolila Josefína, podlehla panice: “Cítila jsem v sobě obrovský strach, že to nezvládnu.

Protože mít tři děti během čtyř let, dva psy a žít ve čtvrtém patře bez výtahu pro mě byla naprosto šílená představa.” Rodina prodala byt, přesídlila do chatky a čeká na přestěhování do vysněného domu. Bydlení v provizoriu má samozřejmě své zápory a manželé se musejí uskromnit.

“I u nás jsou mraky,” říká Tamara. “Ale na co bychom pak při pohledu zpět vzpomínali?” uzavírá optimisticky. .

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...