Nemanželského syna Ivan Mládek veřejně přiznal až po letech!

Z Paříže se vrátil, protože se mu stýskalo po buřtech s cibulí.

Hraje a zpívá už desítky let. Za tu dobu se stal Ivan Mládek (74) opravdovou legendou. V životě sympatického muzikanta a baviče se ale vyskytly i nějaké ty zádrhele: například emigrace nebo nemanželský syn.

Tatínek Ivana Mládka byl sice právníkem, ale mezi jeho největší koníčky patřilo malířství. Měli to tak nějak v rodině, vynikajícími malíři byli i hudebníkův děda a prastrýc. Ivan a jeho dva sourozenci byli proto od dětství vedeni k tomu, aby jednou třeba někde vystavovali svá díla. „Všichni jsme se zvrhli jiným směrem,“ konstatoval zpěvák.

Fanoušci jeho písniček a humoru jsou mu ale vděční za to, jakou cestu si vybral.

Nebezpečný svému okolí

Také vás může zajímat ...

Ačkoliv Ivan Mládek vystudoval strojní průmyslovku, nikdy se tím neživil. Je prý sice manuálně šikovný, ale při každé práci se zraní.

„Už jsem si prokopl krumpáčem nohu, propíchl ruku nožem, ustřihl jsem si pro banjistu důležitý poslední článek u prostředníku – ve Vojenské nemocnici mi ho naštěstí přišili,“ vypočítával a dodal: „A také jsem při manuální práci zranil několik lidí, kteří byli v době mé činnosti nablízku. “ Neživil se ani jako ekonom, ačkoliv šel po maturitě právě na vysokou školu ekonomickou.

Prý se tak rozhodl hlavně proto, aby si oddálil vojnu. Jedním z jeho tehdejších spolužáků byl i budoucí český prezident Václav Klaus (75). Svůj kádrový posudek si Ivan pokazil v roce 1968. Tehdy krátce emigroval do Francie. Jediné, co uměl, byla hra na banjo, ale tou by se v Paříži neuživil.

Protože ta emigrace byla plánovaná, měl s sebou cíleně jiný nástroj: balalajku.

Banjo a ostrovtip k němu celý život neodmyslitelně patří.
Banjo a ostrovtip k němu celý život neodmyslitelně patří.

Lucerna ho vyděsila!

Půl roku hrál ve Francii po různých klubech. Před jedněmi Rusy utekl, druhým zpíval staré ruské písničky, oblečený v klasické rubášce. Dalo se tím prý slušně uživit. „Do Československa jsem se rozhodně nevrátil z existenčních důvodů,“ řekl. „Rozhodl stesk po rodičích, kamarádech, Sázavě a buřtech s cibulí.“ Jako čerstvý emigrant mohl jen těžko shánět práci ekonoma.

Zkusil to tedy s hudbou i doma. Než vznikl jeho slavný Banjo Band, chvíli to trvalo. „Bavilo mě secvičovat kapelu a skládat nové melodie, ale chyběly české texty. A tak jsem je začal mastit,“ vzpomínal. Jednou v hospodě slíbil, že s amatérskou kapelou zahraje na countryovém festivalu. Ke svému zděšení brzy zjistil, že to je větší akce, než si myslel.

„Jedu jednou tramvají a vidím plakátky vylepený ve všech oknech: Folk a country festival v Lucerně. A tam asi 30 kapel a na prvním místě vidím Banjo Band Ivana Mládka. Já jsem se úplně zděsil.“ Takhle nechtěně došlo k pojmenování kapely. V polovině 70.

let pak vznikly populární písničky jako Dáša Nováková nebo Prachovské skály – a legenda byla na světě!

V televizi měl i vlastní zábavné pořady.
V televizi měl i vlastní zábavné pořady.

Nevěra nezůstala bez následků

U muzikantů, kteří žijí tak trochu kočovným stylem mezi koncerty, se vždy trochu počítá s tí, že to má vliv na jejich rodinný život. Ivan Mládek je ale dlouhá léta šťastně ženatý. Ani on ale neodolal pokušení nevěry a vztah s milenkou nezůstal bez následků. Jednalo se o jednu pracovnici z televize, která mu porodila syna. Dlouhá léta tuhle skutečnost zpěvák tajil s ohledem na rodinu.

Přiznal se až poté, co oslavil sedmdesáté narozeniny. „Nemá cenu to zapírat, když je to venku,“ konstatoval. „Nechci vypadat jako srab, ale svou rodinu rozhodně opustit nemíním.“ Jeho někdejší přítelkyně pak informaci potvrdila. „Je to jeho syn a je to vidět na první pohled.“ Doplnila, že se k němu Ivan vždycky choval pěkně.

Pronesla také jinou zajímavou věc: naznačila, že její potomek nemusí být jediným Ivanovým dítětem, počatým mimo manželství.

Pokud byl oblíbený hudebník, co se týká dětí, stejně plodný jako v oblasti písniček, dojde třeba v budoucnosti i k dalším zajímavým přiznáním!

"Levobočka" dlouho tajil s ohledem na manželku.
„Levobočka“ dlouho tajil s ohledem na manželku.

Jak vznikl Jožin z bažin

Některé Mládkovy písničky mají reálný základ. Třeba zrovna Prachovské skály. V jednom rozhovoru vyprávěl, jak v mládí lezl s otcem po horách a ve třinácti letech měl za sebou už třeba i Lomnický štít.

A mezinárodně proslavený Jožin z bažin zase vznikl podle nápadu jednoho recesisty ze Zlína.„Ta postava byla vymyšleným exhibicionistou, který vylézal z bažin a obnažoval se před zaměstnankyněmi obuvnických závodů,“ prozradil Ivan.

Za to, že o něm složil písničku, prý dostal demižon slivovice.

Proslulý hit o Jožinovi doslova obletěl svět.
Proslulý hit o Jožinovi doslova obletěl svět.
Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...