Nemanželskou dceru Oldřicha Kaisera viděla Naďa Konvalinková až po rozvodu!

Myslela si, že v manželství se Oldřich změní, ale nedočkala se toho!

Ještě než si Naďa Konvalinková (69) vzala svého hereckého kolegu Oldřicha Kaisera (65), dostalo se jí několika varování. Ona sama si také nebyla úplně jistá. Manželství nakonec vydrželo čtvrt století a ani po rozvodu žádný z partnerů té doby nelitoval.

Liberecký rodák Oldřich Kaiser (65) se rozhodně řadí mezi naší hereckou špičku. Nic na tom nemění skutečnost, že to mohl dotáhnout ještě dál, kdyby se během svého bohatého života dokázal lépe vypořádat se závislostí na alkoholu.

Také vás může zajímat ...

Ta ho nakonec připravila i o dlouholetou životní partnerku, která po čtvrt století ztratila s Oldřichem trpělivost.

Věděla, do čeho jde

Na vrchol popularity začal Oldřich stoupat koncem 70. let. Pomohl mu v tom například film Setkání v červenci. V 80. letech pak zazářil ve slavném pořadu Možná přijde i kouzelník, který mu zajistil téměř nesmrtelnost. Tenkrát ještě pil „normálně“ jako řada jeho jiných kolegů. Dokázal sice lidi skvěle bavit, ale v soukromí míval deprese.

Byl také společensky dost nezkrotný, což se projevovalo nejrůznějšími žerty, které byly pro ostatní často za hranicemi přijatelnosti. Z nadějného angažmá v Divadle na Vinohradech ho vyhodili kvůli tomu, že zrušil ubytování kolegů pro zájezdové představení a místo toho zorganizoval pobyt v tělocvičně.

Těšil se, jak uvidí vážené herce a herečky nocovat ve spacáku, ale vedení divadla pro tenhle nápad nemělo pochopení. Nebylo to ostatně naposledy, kdy o nějaké angažmá přišel – později ale v jeho vynucených odchodech hrál roli hlavně alkohol.

Naďa Konvalinková (69) předem věděla, že vedle Oldřicha to nebude mít snadné, přesto do vztahu šla. Téměř pětadvacet let, které spolu strávili, jí přineslo spoustu nepříjemných situací, ale na druhou stranu i hodně legrace, kterou by si s méně výstředním partnerem neužila.

Manželství předcházel rozchod

Hereckým parťákem, se kterým si Oldřicha Kaisera lidé nejvíc spojují, je jeho kamarád Jiří Lábus (70). Tyhle dva dala dohromady právě Naďa, která je seznámila v kavárně. O Naďu měl zájem i Jiří, ale rozhodla se pro Oldřicha, i když jí to někteří lidé rozmlouvali.

Ne moc optimisticky to viděla například Květa Fialová (+88), která Naďu varovala, aby si rozmyslela, do čeho jde.

Naďa si ale nenechala radit, i když později musela dát své starší kolegyni částečně za pravdu. Ani cesta do manželství se neobešla bez pochybností. Ty měla Naďa dokonce tak velké, že se s Oldřichem nejprve rozešla. „Stejně jsem si ale nemohla pomoci a znovu jsme se sešli,“ vzpomínala.

Měla už sice zkušenost s tím, co ji může čekat a mohla předpokládat, že Oldřich se nezmění, pořád si ovšem naivně myslela, že se to v manželství zlepší. Nezlepšilo. Jedním z problémů bylo, že pro Oldřicha, který byl nejen zábavný, ale i pohledný, nebyla věrnost podstatná.

Hodně se spekulovalo o jeho tajném vztahu s Dagmar Veškrnovou –Havlovou (67) v 80. letech. A nejpřímějším důkazem nevěry s jinou ženou bylo po letech zjištění, že zplodil nemanželskou dceru. O tom se Naďa ale dozvěděla až po rozvodu. Protože ale měla vždy dobré srdce, s dotyčnou dívkou se sblížila a brala ji dokonce i k sobě na chalupu!

Záleželo jí na rodině!

Herecký pár měl svatbu v roce 1980. Nadě hodně záleželo na rodinném životě, protože v sobě měla trauma z dětství, kdy kvůli sporům rodičů strávila se sestrou drsný rok v dětském domově. Měla proto se svým bouřliváckým manželem hodně trpělivosti.

Prohlašovala, že Oldřicha jí poslal do cesty osud, aby jí vrátil všechnu dosud chybějící lásku. Oceňovala, že její partner uměl velmi milovat lidi kolem sebe i život. „Nečekala jsem, že muž, který před kamerou zahraje na počkání mlýnek na kávu, vzápětí šílenou ženskou a hned nato ještěrku, najednou zvážní.

A že bude manželem jako z červené knihovny,“ konstatovala. Oldřich jí ale svými alkoholickými úlety a chováním postupně vyváděl z iluzí. Jak už bylo uvedeno, párkrát kvůli pití přišel o práci. Deprese v 90. letech údajně řešil i hraním na automatech.

Tehdy už Naďa viděla, že si vzala vlastně člověka, který se nikdy neměl ženit. „Měl by žít sám, i když to on neumí,“ uvedla. „Je to povaha, která bezpečí, jistotu a spolehnutí dát nemůže a neumí.“ Dokud ale byla do Oldřicha zamilovaná, tak si to neuvědomovala.

Noc v baru rozhodla!

Ačkoliv spolu manželé měli dítě – dceru Karolínu (37) – a Naďa Oldřichovi poskytovala dokonalé zázemí, nakonec všechno vyústilo v rozvod. Během trvání jejich vztahu se několikrát Oldřich pokoušel své problémy s alkoholem řešit a podstoupil i léčení.

Zlepšení ale nikdy nevydrželo moc dlouho. Psal se rok 2004, když došlo k pověstné scéně, která na první pohled vypadá jako zábavná, ale pro Naďu byla tou poslední kapkou. Oldřich byl tehdy opilý v jednom baru. Měl po zavírací době podnik opustit, ale odmítal to a tak musela zakročit policie.

Dostavil se strážce pořádku, jenže Oldřich mu skočil na záda a hrál si na to, že je klíštětem. Svědkem tohoto veřejného skandálu byla nejenom Naďa, ale i dcera. V té chvíli Naďa pochopila, že Oldřich se už nikdy nezmění a dohnalo jí to k podání žádosti o rozvod.

Žádné praní špinavého prádla nebo nepřátelství se ovšem nekonalo. Brzy poté si dokonce Oldřich koupil byt nedaleko Nadina domova a měl povoleno ji navštěvovat, pokud nebyl opilý.

Znovu se oženil!

Oldřich nakonec našel novou životní partnerku v písničkářce Dáše Vokaté (66). Nejprve je spojily pracovní záležitosti. Dáše tehdy zemřel její přítel Ivan Martin Jirous (+67) a ona Oldřicha požádala, jestli by na jejích vystoupeních nečetl jeho básně.

Herce fascinovalo, že ho Dáša, která část života prožila v zahraničí, vlastně vůbec nezná. Bezvadně si spolu porozuměli a všechno dospělo až k tomu, že si Oldřich přesně patnáct let po rozvodu s Naďou svoji novou přítelkyni vzal za manželku.

Svatbu měli utajenou ve Vídni a vypadá to, že po boku Dáši se Oldřich zklidnil, snad už definitivně!

Populární herečka dál zůstává životní optimistkou!

Ani Naďa nezůstala celou dobu po rozvodu úplně sama. Před časem vyšlo najevo, že měla několik let tajného přítele, ale s ním se pak v dobrém rozešla. Nic z toho, co prožila, ale oblíbenou herečku nepřipravilo o její životní optimismus.

Během svého života si prošla vývojem, kdy se od materiálních věcí obrátila k těm cennějším. Kdysi prý toužila po vlastním autě a bytě nebo svetru z Tuzexu, dnes jí zajímá osud naší planety, příroda, bylinky a to, jestli může někomu pomoci.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

reklama