Nenechte si usínání pokazit změnou času

Máme před sebou přechod z letního času na zimní. Pro řadu lidí tato změna znamená zhoršené usínání. Máme pro vás pár tipů, co dělat, abyste zabrali maximálně do čtvrt hodiny. .

Zírejte

Také vás může zajímat ...

Myslíte si, že nejrychleji usnete, když zavřete oči a budete se nutit spát? Podle vědců mnohem rychleji usnete, když budete zírat do tmy a ze všech sil se budete snažit neusnout. Divné, ale funkční.

Jděte na procházku

Samozřejmě tím není myšleno, že byste měli vstát, obléknout se a jít ven. Jde o procházku virtuální. Ponořte se do své mysli a představujte si, že se procházíte na svém oblíbeném místě. Je to účinnější, než počítání oveček, představování si něčeho příjemného vytlačí z vaší mysli stresující myšlenky, které vás večer sužují.

Metoda 4–7–8

Údajně jeden z nejúčinnějších způsobů, jak rychle a spolehlivě usnout. S její pomocí je prý možné být do minuty v limbu. Lehněte si na záda. Špičku jazyka opřete o horní patro a nechte ji tak. Zhluboka vydechněte s otevřenými ústy. Zavřete ústa potichu čtyři vteřiny vydechujte nosem. Na sedm vteřin zadržte dech. Znovu vydechněte ústy a počítejte přitom do osmi.

Někomu prý stačí jeden cyklus, ale můžete jich zopakovat, kolik potřebujete. A jak to tedy funguje?

Toto dechové cvičení zvýší obsah kyslíku v krvi, zpomalí váš tep a naopak zvýší množství vydechovaného kysličníku uhličitého.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...