Neničte si vlasy zbytečně

O vlasy je třeba dobře pečovat, aby byly zdravé a krásné, to je jasné. Ale i přílišná péče jim může škodit. Jaké chyby nejčastěji děláme?

Barvení

Také vás může zajímat ...

Barvení či zesvětlování vlasů je běžné, ale je dobré vědět, co tyto prostředky obsahují. Hlavně ty méně kvalitní mohou vlasy poškodit i nenávratně. Čím méně chemie, tím lépe, i když ani Ale ani ty kvalitnější se nemusejí obejít bez následků. Barvíte-li se sama, pak vždy, když si vyberete nějakou novu barvu nebo zesvětlovač, vyzkoušejte je nejdřív na malém pramínku vlasů.

Předejdete tak případným škodám nebo alergii, která může vzniknout kdykoli a v jakémkoli věku.

Ideální je svěřit barvení do rukou osvědčeného kadeřníka, kde vám vyberou vhodné preparáty i styling a poradí i s následnou péčí.

Intenzivní mytí

Při mytí vlasů nemusíte používat příliš velké množství šamponu. K odstranění nečistot a mastnoty stačí mnohem menší množství, než si myslíte. Když to přeženete, přijde vlas zbytečně o přirozenou ochrannou vrstvu, bude přesušený a začne se třepit a lámat. Důležité je také zvolit kvalitní šampon a kondicionér, které myjí a pečují o vlasy ohleduplně.

Jinak si vlasy myjte podle jejich typu a potřeby, obvykle stačí jednou za dva až tři dny.

Kartáčování

Dříve se tvrdilo, že čím intenzivněji budete vlasy kartáčovat, tím krásnější a bohatší budou. To je ale může mechanicky poškodit, zejména pokud používáte kartáč s umělými štětinami. Ideální je pročesávat vlasy co nejopatrněji a použít hřeben s většími rozestupy mezi zuby, případně kartáč s přírodními štětinami.

A úplně se vyhněte kartáčování vlasů za mokra po umytí, kdy jsou nejnáchylnější k poškození. Místo toho je raději lehce pročísněte před mytím. Pak vlasy jemně osušte měkkým ručníkem a rozčesejte opatrně hodně řídkým hřebenem.

Kartáčujte jen úplně suché vlasy.

Škodlivý žár

Příliš časté fénování, kulmování a žehlení kvalitě vlasů také nijak extra neprospívá. Zkuste je omezit na minimum a občas nechte vlasy uschnout pozvolna a přirozeně na vzduchu. Jestliže se bez této stylingové úpravy neobejdete, používejte před ní speciální péči, která vlasy ochrání před působením přílišného žáru.

Dobré rady

Vlasy mohu poškodit i gumičky, používejte raději látkové nebo spirálové. Nikdy nechoďte spát s mokrými vlasy, ničí se tak třením o polštář mnohem víc.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...