Neodolatelné kuře na plechovce s pivem

Suroviny:  2,5 kg kuřete – celého  65 g mořské soli  500 ml piva v plechu Marináda:  2 špetky sušené cibule, česneku  1 špetka směsi koření chilli con carne  1 špetka mletého černého pepře

Postup: Kuře osolíme, přikryjeme mikrotenovou fólií a dáme na dvě hodiny do lednice. Ingredience na marinádu smícháme v malé misce. Kuře zvenčí i zevnitř dobře opláchneme vodou a osušíme. Pak ho celé potřeme marinádou. Konce křidélek umístíme tak, aby byly za kuřecím hřbetem. Před grilováním necháme kuře stát v pokojové teplotě 20-30 minut. Otevřeme plechovku a polovinu piva vylijeme.

Také vás může zajímat ...

Do horní části plechovky uděláme dva otvory. Plechovku položíme na pevnou podložku a kuře na ni postavíme tak, že v něm zmizí. Kuře na plechovce dáme na gril a umístíme ho tak, aby „stálo“ na svých dvou nohou a plechovce. Kuře grilujeme na nepřímém středním žáru 75-90 minut pod zavřeným krytem, dokud vytékající šťáva nebude čirá.

Kuře i s plechovkou (pozor pivo v ní bude velice horké) pak opatrně sundáme z grilu..

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...