Nepodceňujte pohyb, hýbejte se!

Na běhání se necítíte? Bolí vás svaly a klouby? Vyzkoušejte jogging! Není tak namáhavý jako klasické běhání, přesto si při něm pořádně protáhnete celé tělo a dokonce při něm i nějaké to kilo shodíte.

Co je jogging?

Jde o rekreační běhání pro lidi, kterým se zdá klasické běhání příliš náročné. Rychlost běhu je velmi nízká a tak „uběhnutá“ vzdálenost většinou nepřekročí dvacet kilometrů za týden.

Co musíte dodržovat?

Pravidelně střídejte běh s chůzí, říká se tomu takzvaný indiánský běh. Kilometry nejsou podstatné, soustřeďte se na dobu, po kterou „běžíte“. Začínat byste měla na třiceti minutách a během dvou měsíců skončit alespoň na padesáti. Také si nezapomeňte koupit kvalitní běžecké boty.

Proč zrovna jogging?

Získáte lepší konvičku, vyčistíte si hlavu a snížíte hmotnost. Pokud ale se sportem kvůli snižování váhy začínat nechcete, tak aspoň nebudete trpět takovými výčitkami, když při nějaké oslavě sníte o jeden čokoládový zákusek navíc.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...