Nepodceňujte vypadávání vlasů

Děsí vás větší množství vyčesaných kadeří a přemýšlíte, jak to rychle zastavit? Hlavním bodem na vašem seznamu by měla být návštěva lékaře.

Také vás může zajímat ...

Vypadávání vlasů bývá časté zejména u onemocnění štítné žlázy, při onemocnění diabetem a mnohdy jde ruku v ruce také s poruchou příjmu potravy – anorexií nebo metabolickou poruchou.

„Alopecie ale může mít souvislost také s klimakteriem a autoimunitními chorobami, jako je například vitiligo,“ říká MUDr. Lucie Rajská, Ph.D., z Kliniky preventivní dermatologie. V takovém případě se neděste, na vině jsou hormonální změny. Stejně tak pokud prožíváte dlouhodobý stres, můžete jeho důsledky pozorovat na hřebenu.

Návštěva lékaře

Nevíte, na co se připravit? Základem prvního vyšetření bývá pečlivý rozhovor lékaře s pacientem, kontrola současného stavu vlasů, frekvence jejich mytí a následné péče, typ používaných přípravků, tepelné zátěže, barvení a další.

Současně bude lékaře také zajímat váš subjektivní pocit z vlasové pokožky – svědění, pálení, přítomnost lupů či stroupků.

Následné kroky

Dalším postupem v léčbě bývá obvykle provedení krevních odběrů, které by mohly odhalit přítomné endokrinní choroby, sníženou hladinu železa, minerálů a další problémy. Je-li tímto vyšetřením příčina odhalena, je zahájena adekvátní terapie.

Co můžete udělat sama

Na podporu zdravé pokožky hlavy a vlasů je dobré zaměřit se ve stravě především na aminokyseliny, selen, niacin, vitamin B6, kyselinu pantothenovou, biotin, a další. Ty získáte vyváženým jídelníčkem nebo pomocí výživových doplňků.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...