Neposlušné tenisky Lucii dovedly za Radkem Filipim

Ve středočeských Otvovicích se v dubnu roku 1966 narodilo miminko. Holčička dostala jméno Hanička Zaňáková. Nebude těžké uhodnout, co ji jako malou zajímalo nejvíc.

Ráda zpívala a chodila do „lidušky“, jak se tehdy říkalo lidovým školám umění. Zatímco někteří výtečníci chodili za lidovou školu umění, protože je to nebavilo, Lucie hodiny zpěvu zbožňovala. Vyučila se švadlenou v pražské Triole a nastoupila tam do prvního zaměstnání jako šička košilových límečků.

Také vás může zajímat ...

Vnitřně tušila, že brzy ji osud nasměruje někam jinam. Zpívala ve skupině Rock automat, a když potkala rockera Aleše Brichtu (59), ráda souhlasila s tím, že se stane zpěvačkou ve skupině Arakain.

Když si temperamentní nadané černovlásky všiml producent Petr Hannig (73), doporučil jí vzdát se jména Hana Zaňáková, které zní málo umělecky, a přejmenovat se na Lucii Bílou.

Koncert Lucie Bila Fifty-Fifty – O2 arena.

Zpěvačka souhlasila, změnila i vzhled. Z divošky se přes noc stala naivní dívenka zpívající Neposlušné tenisky či Horší než kluk. Už před listopadovou revolucí ji lidé znali z televize. Uvedený hudební styl ji však vnitřně neoslovoval, záhy se vydala jinou cestou.

V začátku devadesátých let se její kariéra rozjela jako lokomotiva. V anketě Český slavík získala dvacet zlatých slavíků, dva stříbrné, ve třinácti případech dosáhla absolutně nejvyššího počtu hlasů.

Stala se spolumajitelkou Divadla Ta Fantastika, zazářila v mnoha muzikálech, v Johance z Arku, v muzikálech Excalibur, Láska je láska, Carmen. Hrála také v pohádkách, třeba v Princezně ze mlejna, ve filmech Král Ubu, Čas dluhů, v seriálu O ztracené lásce.

Za největší dosavadní úspěch Lucie považuje svá dvě vystoupení na hudebním festivalu Pražské jaro 98. Podařilo se jí to jako první popové zpěvačce v historii. Obrovský profesní úspěch byl však vykoupen častým tápáním v osobním životě.

Zatím se nenašel muž, který by s Lucií dokázal žít v dlouholetém vztahu. Muži od ní utíkají, i když je krásná, přitažlivá a veleúspěšná. Nebo snad právě proto? Pro chlapa je patrně nepřijatelné snést po boku natolik silnou osobnost, která je tak vytížená, že se doma neukazuje snad ani ve svátek.

Od Lucie lze jen těžko čekat, že by svého prince pravidelně budila ranní kávou a čerstvě upečeným závinem. Nejvýznamnějším mužem Luciina života je bezesporu podnikatel Petr Kratochvíl (67), jenuž porodila syna Filipa (24).

Setkali na začátku devadesátých let při práci na muzikálu Zahrada rajských potěšení. Petr byl kupodivu o patnáct let starší, z pozdějších Luciiných známostí lze vyčíst, že si potrpí spíš na takzvané koloušky nežli na zralé muže.

Vydrželi spolu úctyhodných sedm let, což byl slušný výkon. Podnikatel však evidentně hledal hospodyňku, která by se starala o teplo rodinného krbu, což u Lucie najít nemohl. Zamiloval se do Miss Československo 1992 Pavlíny Baburkové (46), která mu sen o dokonalé ženě zřejmě splnila bezezbytku.

Opuštěné zpěvačce nezbylo než hledat svého prince dál, a pátrala opravdu poctivě. Odbyla si i dvě manželství. To s pozounistou Stanislavem Penkem (45), uzavřené v roce 2002, vydrželo pouhý rok. V den svých čtyřicátých narozenin, tedy v roce 2006, se na českém konzulátu v Miláně provdala podruhé.

Jejím manželem se stal svalnatý rocker Václav Noid Bárta (38). Rozvedli se po dvou letech a čtyřech měsících. Dva roky po rozpadu vztahu zpěvačka poznala provozního pražské kavárny, restaurace a galerie, Petra Makovičku (42).

Vztah s ním ukončila o pět let později. Důvod zní absurdně. Prý byl na ni až moc hodný. Radek Filipi se jmenuje ten, kdo stojí po jejím boku v současné době. „Já jsem tady od toho, abych chránil ten náš český poklad,“ vyjádřil se.

Zdá se, že se bohyně zpěvu obklopuje čím dál mladšími muži, neboť Filipi se narodil, když ona dosáhla plnoletosti. Podle toho, co říká Lucie, se ti dva seznámili na obnovené premiéře Carmen, která se uskutečnila v říjnu roku 2015.

Osudových mužů poznala Lucie opravdu dost.

Zpěvačka to popisuje slovy: „Utíkala jsem před davem novinářů a schovala jsem se za největšího muže v místnosti. Vůbec jsme se neznali a ještě stál zády. Já jsem se za něj schovala tak moc hezky, že jsem se představila jemu i jeho mamince, která tam byla, a dostala jsem vizitku.

“ Vysoký muž, jakoby předurčený k tomu, aby ochraňoval slabé ženy, ji zaujal. Nutno podotknout, že urostlý fitness trenér působí opravdu sympaticky. Poté, co se Lucie a Radek poznali, údajně přišla jakási dlouhá přestávka.

„Následoval rok a kus, kdy jsem kličkovala jako zajíc a utíkala, protože jsem se bála,“ popisuje černovláska. „Bála jsem se vztahu, říkala jsem si: holka, už neblbni. Ale on byl pořád někde blízko, cítila jsem takovou hezkou oporu a jistotu, navíc má laskavý humor a krásnou energii.

“ Zpěvačka měla pocit, že už se mnohokrát spálila a že si do dalších plamenů prostě netroufá. Zapřísahá se, že se chovala velice obezřetně. Říkala si: milá zlatá, už ti není patnáct, buď opatrná.

Podle toho, co tvrdí, váhala více než rok, a pak se zamilovala až po uši. Jako by jí těch patnáct skutečně bylo. „Já jsem se prostě rozhodla být šťastná. Myslím, že je ještě čas na to být sama. A ten muž mě dělá šťastnou moc,“ říká Lucie Bílá.

Radek samozřejmě není nepopsaný list či muž bez minulosti. Je rozvedený a za svobodna se jmenoval Fejerčák. Příjmení si „vypůjčil“ od bývalé manželky Zuzany, s níž pět let chodil, ale po dvou letech od sňatku se rozvedli.

Na změně jména trval kvůli otci, což byl alkoholik, měl sklony k násilí a na své tři syny neplatil alimenty. Vedle krátkého manželství má pohledný trenér za sebou další vážnou známost. Existuje snoubenka Veronika, kterou Filipi údajně žádal o ruku právě v době, kdy usiloval i o mnohonásobnou zlatou slavici.

„Nemůžu mluvit za něj, ale jestliže už v roce 2015 k něčemu přemlouval paní Bílou, tak pak nechápu, proč mi říkal, že mě miluje, a proč mě žádal o ruku,“ zlobí se Veronika. Nějaké bouřky se ve vztahu Lucie a Radka už přehnaly.

Dvojice si dokonce udělala v zimě roku 2017 přestávku. Nazývali ji rozchodem, ten však netrval dlouho. „Je to můj muž! A já jsem jeho žena. Žijeme v jedné domácnosti a on se o mě stará. To dělá pravý mužský,“ hrdě volá do světa představitelka muzikálové Carmen.

Znamená to snad, že zamilovaná Lucie chystá třetí svatbu? Krasavec si nechal vytetovat na rameno zpěvaččin autogram, její jméno má zvěčněné i na ruce. Ač tomu Lucie nechtěla uvěřit, práci s láskou skloubit dohromady lze.

Mladík jí dělá road managera (řidiče), asistenta i bodyguarda. Zároveň je i její vážnou známostí. Měli by se rychle vzít, dřív než se dostaví ponorková nemoc. .

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...