Neseďte, vstaňte!

Člověk je geneticky navržen tak, aby byl stále v pohybu. Mnozí z nás však sedí osm až deset hodin v práci. A pak se ještě domů dovezou autem. Tam se pak opět usadí k televizi či počítači. Chátrá tak nejen tělo, ale i mozek.

Mnozí si přitom myslí, že pro své zdravé tělo i mysl udělají dost, když si jdou třikrát týdně zacvičit. Jenže hýbat se a okysličovat tak svaly i mozek je třeba během celého dne.

Také vás může zajímat ...

Mozek chce trénink nejen učením se nových věcí. Chce sportovat. Už minuta pohybu ho dokáže rozpohybovat. A co se děje s mozkem při fyzické námaze? Především je více prokrvován a okysličován. Je bystřejší a pozornější.

Dochází také k obnově a vzniku nových nervových buněk. Tím se zlepšuje paměť a učení se novým věcem. Endorfiny, vyprodukované během fyzické námahy, vás zbavují stresu a zlepšují náladu. Pokud tedy chcete, aby vám to myslelo a váš mozek byl v dobré kondici, nezapomínejte na toto.

– Každých 30 minut vstaňte ze židle a na minutku se projděte nebo se alespoň zvedněte a protáhněte.

– Neposílejte kolegům pořád jen maily, zvedněte se a běžte jim říct, co potřebujete.

– Zapomeňte na výtah. Choďte pěšky.

– Používejte v kanceláři míč, gymball a poseďte si na něm.

– Během oběda si udělejte malou procházku.

– Každý den choďte alespoň 20 minut rychle, až do zpocení.

– Každé ráno udělejte pár dřepů a pořádně se protáhněte.

– Pořiďte si domů na stůl vyvýšený pultík, abyste mohli pracovat nebo číst ve stoje.

– Choďte alespoň kus cesty do práce nebo kamkoli jinam, pěšky.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

...