Nešťastná Iveta Bartošová vystřídala hodně mužů. Některé raději neměla opouštět!

Partneři jí většinou nebyli věrní, ale ona jim život také neusnadňovala.

Už když Iveta Bartošová (†48) přišla na svět, neobešlo se to bez komplikací. Šťastné chvíle v jejím životě pak střídaly ty nešťastné nebo přímo tragické. Bylo jich čím dál tím víc, a částečně se na tom podepsali i někteří muži.

Jako by chtěl osud dát Ivetě Bartošové (†48) najevo, že pro ni bude mít připravené kritické situace, neobešel se bez dramatu už její příchod na svět. Maminka Ivety totiž nevěděla, že má dvojčata a teprve poté, co se narodila Ivana (54), zjistilo se, že na svět má přijít ještě jedno dítě. Tím byla Iveta.

Také vás může zajímat ...

Podezření, které se neprokázalo

V dětství neprožívala Iveta úplně pohodový život. Musela se společně se sestrou zapojit do typických vesnických domácích prací. Jakmile přišly ze školy, staraly se o domácí zvířata – ovce, kozu, slepice, králíky.

„Naučila jsem se vyrábět jablečný mošt, protože jsme měli sad,“ popisovala zpěvačka. „Měli jsme pole s bramborami, louky a každé léto jsme sekali trávu, hrabali a sušili.“ Otec byl dost přísný a navíc měl prý problémy s alkoholem.

Kolem Ivetina dětství se vznášelo ještě jedno podezření, které sice nikdy nebylo dokázáno, ale ona sama ho ani nikdy vysloveně neodmítla. Šlo o to, že možná byla jako malá pohlavně zneužívána.

Třeba to byly jen bulvární pomluvy, ale na druhou stranu by se tím vysvětloval její problematický a zmatený vztah k mužům v průběhu dalšího života.

S jinými dívkami se netajil!

První přízeň štěstěny si vysloužila Iveta hned na začátku své kariéry. Na festivalu pro mladé talenty se potkala se zpěvákem Petrem Sepéšim (†25). Vytvořili spolu pěvecké duo, které okamžitě zabodovalo u posluchačů.

Písničky jako Knoflíky lásky nebo Červenám se hrály v rádiu od rána do večera. Iveta se do Petra navíc zamilovala a právě on byl tím, kdo naivní mladou dívku také připravil o panenství.

Připravil jí také utrpení a zklamání. Sice spolu začali žít v Praze, ale Petr si na věrnost nepotrpěl. Milenky si dokonce vodil do jejich bytu. Asi by jejich vztah skončil po osobní i profesní stránce, ale to už se nikdo nedozví.

Uprostřed léta roku 1985 totiž Petr tragicky zahynul na železničním přejezdu kvůli své netrpělivosti. V autě, které rozdrtil vlak, neměl šanci přežít. Iveta se poté zhroutila a nějakou dobu trvalo, než se znovu vrátila k mikrofonu. Zkusila to se skupinou Balet a potom potkala dalšího osudového muže.

Byl to opravdu únos?

Iveta vystupovala jako host na koncertech Karla Gotta (†80). Kapelníkem Mistrova doprovodného orchestru byl, jak známo, Ladislav Štaidl (75). O generaci starší muž měl pro trápící se Ivetu pochopení a navíc měl i vliv.

Ačkoliv byl ženatý, začal s ní žít v bytě v centru Prahy. Zpěvačka zatoužila mít s Ladislavem dítě, což ale narušovalo jeho plány. Když otěhotněla, musela jít na interrupci. Podruhé si ale už mateřství ujít nenechala a doslova si ho vytrucovala.

K dosavadním třem potomkům Ladislava tak přibyl čtvrtý ze vztahu s Ivetou: syn Artur (23). Mezi partnery ale docházelo ke konfliktům, hlavně kvůli Ivetině nevyrovnané povaze.

Velký rozruch vyvolala aféra kolem jejího údajného únosu Romanem Třískou (51). Dnes už se nikdo nedozví, jestli byla Iveta opravdu natolik naivní, že věřila všemu, co jí domnělý únosce napovídal – a nebo jestli s ním neodešla dobrovolně, aby se osvobodila od vztahu s Ladislavem, který jí přestal vyhovovat.

Zažívala v něm totiž znovu totéž, co předtím s Petrem Sepéšim: ponižující roli ženy, kterou její partner podvádí a ona to ví.

Střídali se partneři i manažeři

Zpěvačka se sice Ladislavovi pomstila krátkým románkem s Rudolfem Hrušínským nejmladším (49) v době, kdy s ním natáčela film Svatba upírů – ale rozchod byl stejně neodvratný.

V osobním životě jí čekalo ještě hodně vztahů, v kariéře ovšem začal strmý sestup dolů, ze kterého se už Iveta nikdy nevzpamatovala. Nepomohlo jí ani časté střídání manažerů.

Kolikrát ani nebylo jasné, kdo ji v danou chvíli vlastně zastupuje. Stejně tak se po boku Ivety střídali i další partneři. Většinou neunesli její stále silnější problémy s alkoholem a nevyrovnanou povahu.

Šanci jí dal i herec Zdeněk Podhůrský (61). Jejich vztah začal v roce 2004 a vypadalo to, že tentokrát Iveta zastaví svůj pád. Nevyšlo to. Zpěvačka chtěla, aby jí partner věnoval stále více času.

Ten ale zjistil, jak na tom Iveta doopravdy je. Džentlmensky na sebe vzal její pokus o sebevraždu a zahrál ho do autu výmluvou na extrémní erotické hrátky. Rozejít se s ní ale nakonec stejně musel, jinak to nešlo.

Manželství ji nespasila

Ačkoliv měla Iveta tolik vztahů a dokonce i dítě, poprvé se oficiálně provdala až ve svých 42 letech. Jejím manželem sestál herec a producent Jiří Pomeje (†54).

Nejprve to vypadalo, že se daly dohromady jen dvě celebrity na sešupu dolů, ale Jiří se ukázal jako schopný muž a částečně restartoval kariéru své ženy. Zajistil pro ni koncertní šňůru a Iveta v té době dokonce přestala být závislá na alkoholu a lécích.

Zanedlouho se ale vrátila ke starému způsobu života, což mohlo mít jediný možný následek: rozvod. Patnáct měsíců po svatbě se Jiří dočkal místo vděčnosti nařčení z toho, že Ivetu okradl. Pád zpěvačky na dno se stále zrychloval.

Někdejší pohledná hvězda už byla troskou, která je veřejnosti částečně k smíchu a částečně k lítosti. Nedokázal s tím nic udělat ani její samozvaný ochránce Zdeněk Macura (46) ani italský hrabě Domenico Martucci (44).

A už vůbec ne pak její druhý manžel. Zatímco několik předchozích pokusů o sebevraždu mohlo být u zpěvačky bráno částečně jako demonstrativní vyjádření vnitřního zoufalství, ten poslední si pečlivě připravila.

Koncem dubna roku 2014 věděla, co dělá, když ukončila svůj život pod koly vlaku. Její smrt byla tajemně propojena se smrtí první lásky – stejně jako Petr Sepéši zemřela na kolejích, stejně jako on opustila svět devětadvacátý den v měsíci. A bylo to dvacet devět let po Petrově smrti. Jestli to byl přímo Ivetin plán, to už se nedozvíme.

Ivana mohla být stejně úspěšná, ale dala přednost soukromí

Sestra Ivety Bartošové se také pokoušela o hudební kariéru. Křestní jméno Ivana si změnila na umělecké Viana a na přelomu 80. a 90. let se dokonce dostala do první dvacítky Zlatého slavíka. Podle jednoho manažera ale Iveta na svoji sestru žárlila.

Ať už to byla pravda nebo ne, faktem zůstává, že v roce 1997 raději Ivana odjela do zahraničí, kde se pak provdala a žila. Pracovala například v kavárně nebo v pečovatelském domě. Smrt sestry jí zasáhla, ale na místo, kde Iveta zemřela, se odvážila zapálit svíčku jen jednou.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...