Neumí se váš muž rozhodnout?

Život s věčně váhavým chlapem je někdy vážně o nervy. Máte strach se ho zeptat na cokoli, protože víte, že o tom zas bude hodiny přemýšlet? A jak se to dá změnit?

Soužití s věčně váhavým chlapem, který neví, co chce, a všechny možnosti si desetkrát porovnává, je někdy k zešílení. Je to někdy nekonečný koloběh rozhodování a váhání. Když už se k něčemu rozhoupe, přemýšlí, jestli to bylo správné, a pak si to stejně ještě několikrát rozmyslí.

Také vás může zajímat ...

Proč vlastně není schopen dojít rychle k jasnému závěru, a třeba i klidně umět bouchnout do stolu? Problém jeho věčné nerozhodnosti a váhavosti je možná skryt hluboko v jeho dětství.

Nejspíš za to může jeho velmi nízké sebevědomí

Možná byl jako dítě vychováván rodiči cestou věčného shazování a ponižování, což mu způsobilo nízké sebevědomí. Velmi často
se stává, že dítě navždy ovlivní i špatné rozhodnutí, které má spojené s nepříjemnou emocí.

Třeba když se rozhodne sjet kopec na kole a ošklivě se zraní, rodiče mu vynadají a ostatním je pak pro smích. Kombinace špatného rozhodnutí a drsného zážitku mohla být pro něj tak děsivá, že se v dospělosti raději rozhodování vyhýbá.

Chvalte chlapa a podporujte ho

Dá se s takovým věčným váhavcem něco dělat? Cesta k úspěchu existuje, ale není jednoduchá. Muž musí získat zpět svou ztracenou sebedůvěru. Nechte ho proto rozhodovat u méně závažných věcí a ujistěte ho, že se rozhodl dobře.

Chcete mít doma rozhodného chlapa? Tady platí staré dobré: Chválit! Chválit! Chválit! Muž tak postupně nabude ztracené sebevědomí a tím by měl svůj strach prolomit. Chce to jen klid a trpělivost…

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...