Nevěra ji nechává v klidu

Proč žije sama? Potřebuje mít absolutní svobodu, aby se necukala jako koza na provaze…

Nevěru už bych ve vztahu neřešila, má jasno herečka Mahulena Bočanová (53), která teď exceluje v Ordinaci. Ne vždy ale byla tak nad věcí. Zlomil ji snad poslední rozchod s podnikatelem Petrem (53), kdy už plánovala svatbu? Nebo je to snad jen důsledek mnoha nevydařených vztahů?

Muži se kolem krásné herečky vždy jen rojili. Společnost jí často dělali velmi výrazně mladší muži, stejně jako ti exotičtí. Žhavá dostaveníčka si pak Mahulena Bočanová (53) dávala třeba s exotickým tanečníkem Jonesem Santosem Santanou (31), od něhož herečku dělilo dokonce 22 let.

Také vás může zajímat ...

Láska je krásná, a rozchody se musí odžít. A tak si krom zábavy užila i spoustu zklamání a muže i ona dokázala pěkně potrápit. Vítek Pokorný (55) dokonce po rozchodu s ní složil nesmrtelnou Píseň o pejskovi a kočce, kde se ze svých citových kotrmelců vyznává.

Místo milenky matka!

Sama zažila poslední velké zklamání ve chvíli, kdy zjistila, že v ordinaci nebude hrát milenku Patrika Děrgela (31), jak doufala, nýbrž si střihne roli jeho matky, nepřeslechnutelnou Darinu Márovou.

„Problesklo mi hlavou, že spolu asi budeme mít nějaké techtle. Rychle mi vysvětlili – ne ne, vy budete hrát jeho maminku. Musela jsem se smát, jak jsem blbá!“ vzpomíná.

„Člověk si vůbec neuvědomuje, že stárne, když je pořád obklopen mladými,“ přiznala s tím, že na nabídku pořádné role v Ordinaci čekala dlouhých 15 let. A tak vzala i matku.

Proč jí poslední vztah ztroskotal?

Přestože je Mahulena krásná a i po padesátce obletovaná žena, na stálý vztah bohužel nemá štěstí. Ještě začátkem tohoto roku to vypadalo na vdavky. Mahulena byla zamilovaná až po uši. Dlouho vztah s posledním přítelem Petrem Hanákem (53) skrývala, a sotva s ním vyšla na veřejnost, už je minulostí.

„Potřebuji vedle sebe člověka, na kterého je spolehnutí a bude mi oporou. A to Petr, bohužel, nebyl. Připadal mi jako moje druhé dítě, ztřeštěné a roztomilé,“ komentovala to stručně herečka, která
už slyšela svatební zvony. Možná i kvůli tomu definitivně přehodnotila pohled na vztahy.

Podváděla a také byla podváděna

Když je člověk mladý, má v hlavě spousty předsudků a strachů, které jsou zbytečné. „Nechci nevěru bagatelizovat, ale já už jsem opravdu ve věku, kdy takové kraviny neřeším. Nevěra je vždycky o tom překonat svoje ego a to mám za sebou. Jsem ve fázi, kdy ji nepovažuji za alfu a omegu,“ říká s nadhledem.

Rozhodně prý v životě nikdy netoužila po pomstě, jako tomu je v jejím posledním filmu Ženská pomsta, kde hraje novinářku, která kamarádky k pomstě vyhecuje. „Pomsta je sladká, a navíc po ní neztloustneš,“ říká ve filmu.

Sama preferuje klidnou cestu odpuštění a drží se Konfuciova moudra: „Když se vydáš cestou pomsty, musíš vykopat dva hroby,“ a jak říká, když chystáte pomstu, tak do té jámy sami nakonec spadnete. I ona totiž v životě někdy ujela a podvedený se ji pak snažil potrápit.

Zůstane jen s dcerou?

„Řekla jsem si, že na to má nárok, a nechala to být. Ale k tomu se musí člověk prožít, to asi ve dvaceti nejde,“ má jasno. Dcera Márinka (20) je na své mamince velmi závislá. Výchova je o to těžší, že trpí autismem a epilepsií. Herečka se naštěstí nikdy nesetkala s tím, že by pro partnera byla dcera překážkou.

Pečovatelka místo herečky?

S posledním partnerem měla krásný vztah. „Marinka je atypický autista, velice láskyplná. Je to už dospělá, osmnáctiletá slečna, ale chová se jako roztomilé dítě v první třídě. Ona je opravdu čistý andílek. A Petr se k ní choval nádherně. Rozuměli si spolu víc než my dva,“ přiznává se smíchem.

Je jasné, že přes všechny životní peripetie nemá herečka problém se stárnutím. „Na to, kolik mi je, furt dobrý. Nikdy nebudu patřit do party zapšklých ženských, které se trápí stárnutím,“ zdůrazňuje Bočanová.

Kdyby ale nebyla herečkou, ví naprosto přesně, čím by se živila. „Starala bych se o handicapované děti. Hlídala bych je. Mám s tím zkušenost, umím to a mám to ráda. Navíc takových lidí bude vždy málo. Já jsem se v tom našla, v téhle oblasti je mi dobře,“ říká s tím, že jí k tomu stačí kurz první pomoci, aby byla schopna ji poskytnout v případě úrazu.

„Když hlídáte děti, které mají nějaký mentální problém, musíte být hlavně empatická a mít zkušenosti a ty já mám díky mé Máně, které už je téměř dvacet. Důležité je takovým dětem rozumět a vědět, jak reagují.

Musíte být citlivá, umět se napojit na dětskou duši a to se mi daří, mám to ráda,“ říká herečka, kterou v poslední době naplňuje pomoc v Rarachu (dobrovolná organizace pořádající mimoškolní aktivity určené osobám se speciálními potřebami). „A tam vidím, že děti na mě slyší,“ přiznává.

Operace zad uprostřed filmu!

Na konci svého posledního filmu Mahulena vyskakuje na koně. Ve skutečnosti jí do skoku nebylo. Když se točily záběry s koni, byla čerstvě po operaci plotýnek. Když operaci plánovala, měl být film už hotový.

Zbývaly ale ještě dva dny natáčení, a zrovna na koni! Jen tak tak se na koně vyškrábala. „S páteřákem a korzetem jsem to nakonec zvládla. Všichni na place byli laskaví a vycházeli mi vstříc. Akorát že mě do sedla museli skoro vytáhnout jeřábem.

Ale když už jsem na koni seděla, bylo to dobrý!“ přiznává herečka s tím, že operace byla v podstatě banalita, protože plotýnky v jejím věku má už zničené skoro každý.

Manželství už prý není nic pro ni

A to přesto, že si manželský stav vyzkoušela už dvakrát. Poprvé řekla „ano“ podnikateli s pochybnými aktivitami Martinu Svobodovi. Podruhé došla k oltáři za producentem Viktorem Mrázem (52), kterému porodila dnes už plnoletou dceru Marinu (20). Obě manželství skončila rozvodem.

„Já nejsem typ na manželství. Dvakrát jsem to zažila a nešlo mi to. Já prostě potřebuji mít absolutní svobodu, abych se necukala jako koza na provaze. Jakmile jsem měla prstýnek, dusila jsem se, přitom ve chvíli, kdy ho nemám, žiju téměř asketickým životem. To jsem prostě já,“ přiznává s úsměvem Mahulena Bočanová.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...