Nevěry Michaelu Kocábovi jeho žena nejdřív odpouštěla, ale pak jí došla trpělivost!

„Vždycky říkal, že to přejde do konce školního roku, pak do Vánoc. Přešlo to většinou v tom prodlouženém termínu.“

Třicetileté manželství hudebníka Michaela Kocába (66) a jeho ženy Marshy (66) bylo prokládáno manželovými nevěrami. Za rozvodem pak stál poslední Michaelův mimomanželský vztah, kvůli kterému přišel o milióny!

Málokdy se za minulého režimu stávalo, že by někdo dobrovolně odešel ze západního světa žít za železnou oponu. Většinou za tím stála láska. Právě tak tomu bylo i v případě Marshy Crew (66), nadějné tanečnice, která získala angažmá v tehdy západoněmeckém Mnichově.

Také vás může zajímat ...

Právě tam se potkala s českým muzikantem Michaelem Kocábem (66). Byl pro ni tak trochu exotický, jak prohlásila. Stejně tak exotické pro ni bylo i Československo. „Říkal mi: pojď, budeme spolu žít, půl roku tady a půl roku tam. Věřila jsem tomu,“ vzpomínala.

Pět měsíců na rozmyšlenou

Ačkoliv jí ve Spojených státech, odkud Marsha pocházela, měli za blázna, ne každého z jejích blízkých překvapilo rozhodnutí provdat se za Michaela a žít v Praze. „Nikdy jsem nebyla standardní. Mnohem víc by je překvapilo, kdybych zůstala v našem malém městě a pracovala třeba v bance,“ prozradila.

Nejprve byla v naší zemi „na zkoušku“, po dvou měsících odjela zpátky domů a dalších pět měsíců pak v USA přemýšlela, jestli se má vrátit nebo ne. Nikdy si ale prý nemyslela, že by zůstala dlouho. Nakonec to tak ovšem dopadlo.

Michaela si vzala a kvůli němu si – dost ztěžka – zvykala na život v úplně jiném světě. Postupně se jim narodily tři děti, z nichž v otcových stopách vykročila nejstarší Natálie (36). Ta se v dospělosti stala zpěvačkou a spisovatelkou. A také později sehrála jistou roli v rozvodu svých rodičů!

Sliboval, že ho to přejde

Marsha si musela zvyknout, že Michael je sólista a že jeho věrnost není nic, na co by se mohla spoléhat. Často se jí prý kamarádi ptali, kde Michael je a kdy se vrátí a ona jim nedokázala odpovědět.

K odpovědi na podobné otázky by prý manžela nikdy nedokázala donutit. „To bychom se bývali rozešli hned,“ konstatovala, „já nebyla schopná nad ním stát a kontrolovat ho.“

Trpělivě Michaelovi tolerovala jeho milenky, i ty dlouhodobé. Sedmiletý poměr měl například se zpěvačkou Zlatou Emily Kinskou (45), která účinkovala v jeho kapele. Hudebník prý vždy sliboval, že ho jeho jiné vztahy brzy přejdou – do konce školního roku, do Vánoc a podobně. Vždy to bylo až v tom delším termínu.

„Neptejte se, proč jsem odpouštěla,“ řekla Marsha v jednom rozhovoru. „Věřila jsem v tom, že jsem vdaná a že by se nerozvedl. Neuměla jsem si představit, že bych vzala tři děti, kufry a odešla. Ať jsem si to před tím myslela a byla přesvědčená, že to přesně tak udělám, když na to došlo, nebyla jsem schopná.“

Ministerskou nevěru už nevydýchala

Postupně prý spolu oba manželé přestali žít i intimně. A pak se v Michaelově životě objevila další osudová žena. Tehdy už byl i politikem, konkrétně ministrem pro lidská práva a národnostní menšiny.

Mluvčí mu dělala Lejla Abbásová (40). Michael s ní navázal tajný vztah. Pak si jednoho dne půjčil od Marshy auto a ona v něm našla telefon.

Ta nejprve myslela, že patří někomu z kamarádů její dcery – a Natálie poté zjistila, o čí telefon se jedná. Tohle ponížení už Marsha nepřekousla. Se slovy, že se nakupilo už příliš mnoho lží, podala žádost o rozvod, který byl pak skutečně v roce 2011 završen.

Marsha odjela do rodných Spojených států, ale protože si na život u nás už příliš zvykla, vrátila se zpátky. Několik let trvalo dohadování o majetek, nakonec se ale oba bývalí partneři domluvili.

Michael ale s Lejlou, které bylo o pětadvacet let méně, nevydržel, i když s ní má syna. Milenka od něho nakonec odešla a hudebník musel zpytovat svědomí, zda mu tenhle vztah stál za rozbití původní rodiny.

Jejich nejstarší dcera otěhotněla ještě na gymnáziu!

Natálie Kocábová, dcera Marshy a Michaela, vydala své první album v roce 2000, když jí bylo 16 let. Hudbu jí složil otec, maminka pak texty. O dva roky později vydala svoji první básnickou sbírku. Ve vztazích se jí ale natolik dobře nevedlo.

Ještě během studia na gymnáziu otěhotněla a přivedla na svět syna. S architektem Štěpánem Vránou (37) pak měla ještě dceru. Vzala si ho až po delší době, ale manželství trvalo jen pět let. Třetího potomka pak má s hudebníkem a architektem Milošem Hoffmanem, za kterého se provdala loni.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...