Nevyřízené účty se Saxanou

Jen jediný den stačil vedení Barrandova, aby posvětilo natáčení bláznivé komedie Dívka na koštěti. Nevědomky tak zasáhli i do osudu začínající zpěvačky Petry Černocké.

Zpráva o tom, že se v ateliérech nad Vltavou bude natáčet zaručená bomba, se rychle dostala i mezi potenciální adeptky na roli věčně rebelující studentky čarodějnické školy Saxany. Není divu, že o ni byl takový zájem.

Také vás může zajímat ...

Museli přešít kostým?

Říkalo se leccos. Například to, že roli měla od začátku přiklepnutou tehdejší vycházející hvězda Milena Steinmasslová. Dokonce už pro ni na ramínku údajně měli připravený hotový čarodějnický kostým.

Rybník ale všem zájemkyním vypálila úplně neznámá Petra Černocká.

Hlavní trumf? Křivý nos!

Tehdejší drbny měly hodně dlouho pohotovost, než se jim podařilo zjistit o na první pohled nenápadné čarodějnici alespoň něco. Třeba to, že na konzervatoři nestudovala herectví, ale operní zpěv a hru na klavír.

Že ji režisér Vorlíček objevil, když se byl podívat v Semaforu, kde spolu s další žhavou adeptkou Věrou Křesadlovou hrála čarodějnici. A sem tam někdo prohodil, že Saxanu dostala hlavně proto, že má čarodějnicky křivý nos.

I čarodějnice může skončit v blázinci!

Potřebovala popularitu do začátku

Sama zpěvačka pak přilila olej do ohně, když přiznala, že o kariéře herečky vlastně nikdy netoužila a Saxanu vzala hlavně proto, že právě spojila svou pěveckou budoucnost s kapelou Kardinálové a potřebovala trošku popularity do začátku.

„Když přišla nabídka na Dívku na koštěti, řekla jsem si, proč vlastně ne?“ tvrdí od první chvíle.

Miky pro ni byl podměrečný

Nyní se konečně dostáváme k věci. Kdo že to má nevyřízené účty se Saxanou. Moderátor Jan Kraus, který si ve filmu zahrál syčáka Mikyho Rouska. Ten před časem vytkl Petře Černocké, že mu nevěnovala dostatek pozornosti.

A že se prý snažil. „Tys na mě tenkrát byl dost podměrečný. Tedy věkem,“ vysvětlovala zpěvačka svému dávnému nápadníkovi. „Dneska už bych to brala.“

Zcestovala půlku světa

Úspěch Dívky na koštěti byl fenomenální a ze začínající zpěvačky se nečekaně stala nejpopulárnější herečka roku.

Spolu s filmovou delegací, která se účastnila zahraničních premiér, zcestovala filmová Saxana půlku světa. A užívala si popularity jako málokterá hvězda Hollywoodu.

Když na koštěti, tak na koštěti!

Posluchači vždycky čekají na Saxanu

Titulní song Saxana je prý doslova povinná zařazovat do svého pěveckého repertoáru dodnes. „Tahle písnička mě provází celým životem. Jen jednou jsem ji na koncertě zkusila vynechat, ale diváci to vyhodnotili téměř jako zločin,“ líčí Petra Černocká a s oblibou dodává klípek z natáčení.

Slavný song totiž tvůrci do filmu zařadit vůbec nechtěli. Zpěvačka si ho prosadila jen silou své osobnosti.

Vzpomínky staré skoro padesát let

Na to, jak vypadala před necelým půlstoletím, se dívá, jak jinak, shovívavě. „Tehdy se všechno rozjíždělo, dnes jdeme do finále,“ shrnuje žena, kterou jako herečku proslavila jediná role.

„Na stáří toho zase moc dobrého nevidím. Bylo lepší, když jsem točila Saxanu.“

Časopis, který by vás mohl zajímat

Staré dobré časy

V pestré nabídce měsíčníku STARÉ DOBRÉ ČASY čtenáři najdou vzrušující příběhy ze soukromí českých i zahraničních hereckých a pěveckých legend nedávné minulosti.

Komentáře

...