Nevzhledný zubní kámen

Zářivý bílý úsměv je ten nejlepší módní doplněk. Právě zubní kámen trápí spoustu z nás, ale jen málo lidí se ho snaží efektivně zbavit.

Nejúčinnější obrana před zubním kamenem

Také vás může zajímat ...

Co tedy funguje na to, abyste jej neměli? Nejúčinnější obranou je prevence, tedy pravidelná a pečlivá hygiena dutiny ústní. To znamená používat správný kartáček, dentální nit či mezizubní kartáček.

Dobře vyčištěné zuby jsou lesklé a hladké bez zubního povlaku. Pak děláte všechno proto, abyste jej neměli. Zubní kámen není problém pouze dospělých, hojně se tvoří i v dětském věku. Zde je důležité dítě naučit správnému čištění zubů.

Profesionální terapie je nejúčinnější

Pokud se zjistí, že už jej máte, nejvíce efektivní je, když si zubní kámen necháte odstranit profesionálně. Buď v rámci preventivní prohlídky, kdy vám ho zubařka sama odstraní, nebo si zubní kámen můžete nechat odstranit s pomocí ultrazvuku.

Někdy ale stále ještě specialista sáhne k ručním nástrojům, což je ale celkem nepříjemné. Přesto jeho přínos je v dokonalém odstranění a šetrnosti k zubům. Odstranit zubní kámen lze i laserem. Podrobnější informace získáte u svého zubního lékaře.

Domácí pomoc

Existuje krém, který obsahuje hydrogenuhličitan draselný. To je vlastně soda, která má silné bělicí účinky, ale je zde velké nebezpečí poškození skloviny. Sodu běžně koupíte v potravinách nebo v lékárně.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...