Než spolu začnete bydlet 

Chystáte se na společné stěhování s novým partnerem? Jenže ve zralém věku, kdy má už každý své zvyky a manýry, to není nic snadného! Do společného bydlení si každý přináší své zvyky, které se v době zamilovanosti zdají malicherné, ale později mohou vztah zničit.

Na začátku si sice všimnete věcí, které partner dělá v domácnosti jinak, než vy, nebo nedělá vůbec, ale z lásky to ignorujete. Jenže jednoho dne vybuchnete. Na společný život se těšíte, ale bojíte se, jestli se tím vztah nenaruší. Každý má své zvyky a zlozvyky. Muži třeba moc neřeší udržování pořádku a ženy z toho šílí.

Také vás může zajímat ...

Dohodu tvrdí kompromisy Vyjasněte si s partnerem, jak jste zvyklá udržovat domov vy a jak on, a nastavte si řád, jak se budete střídat v domácích pracích. Ve vztahu se musí dělat kompromisy. Pokud se dá dohromady žena, která chce domácnost jako z cukru a muž bordelář, nebudete to fungovat.

Vy musíte akceptovat jeho volnější přístup k domácím pracím, a on se bude muset začít snažit víc, než byl zvyklý.

Jen se nesmí přesáhnout mez, kdy to oběma začne lézt na nervy Nečekejte na první konflikt Nechává chlap poházené oblečení po zemi, nádobí ve dřezu a nenapadne ho sáhnout po luxu?

Dohodněte se na pravidlech
Nespoléhejte na to, že se chlap zastydí a polepší. Když po něm začnete věci uklízet a demonstrativně před ním utírat prach a luxovat zrovna když on je usazený na gauči, akorát se pohádáte. O tom, co se vám nelíbí, mluvte ve správný čas. Mužské myšlení je jiné a ženy jsou pak rozčílené, že to muži nedošlo, když je to přeci jasné.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...