Nezapomeňte na lékárničku na cesty

Ještě se teprve chystáte na dovolenou? Nezapomeňte si vzít s sebou cestovní lékárničku.

Co nesmí chybět?

Nesmíte zapomenout na léky, které pravidelně užíváte a pokud trpíte alergiemi, tak na přípravky proti nim. Proti žaludečním a střevním problémům je vhodné užívat už pár dní před odjezdem probiotika a prebiotika. Do lékárničky pak patří živočišné uhlí. Proti rýmě a nachlazení je dobré vzít s sebou kapky do nosu, antibakteriální pastilky a vitamín C.

A protože i při dovolených hrozí úrazy, vezměte si s sebou obvazy, náplasti, dezinfekci a třeba i chladivý gel.

Také vás může zajímat ...

Nezapomeňte ani na léky proti teplotě a bolesti.

Na slunce i hmyz

Na spáleniny od sluníčka jsou dobré přípravky s panthenolem nebo s aloe vera, které pomohou podrážděné kůži s regenerací. Sluníčko a chlorovaná či mořská voda mohou potrápit i naše oči. Proto je dobré mít v lékárničce oční kapky. Neměl by chybět ani odpuzovač hmyzu a léky zmírňující důsledky štípnutí.

Při cestování a při vyšší tělesné námaze se vyplatí myslet i na pokrývku hlavy, mít u sebe dostatek tekutin a jídla. Mnoho lidí trpí skrytým diabetem a na cestách je může překvapit náhlá hypoglykémie.

Chce to zdroj rychlé energie – čokoládu nebo hroznový cukr.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...