Nezapomeňte na zázračné borůvky!

Krásně zbarvené borůvky zaujaly léčitele již před stovkami let. Zvláště ty sušené se již odedávna používají jako osvědčený lék při průjmových onemocněních. Protože drží v těle vodu, působí protizánětlivě a zklidňují zvracení.

O borůvkách, stejně jako o mrkvi, také platí, že zlepšují zrak. Pravidelně by je měl konzumovat každý, kdo dlouho pracuje na počítači. Mnohem později se mu pak unaví zrak. Toto ovoce by také mělo zpomalovat stárnutí mozkových buněk a organismu a snižovat riziko rakoviny.

Listy borůvek mají velmi podobné účinky jako ovoce. Proto si z nich můžete připravit léčivý odvar. Stačí 2 čajové lžičky sušených listů zalít 1 šálkem vroucí vody, nechat 10 minut odstát a scedit. Popíjejte v průběhu dne.

Odvar je vhodný při léčení střevních a žaludečních potíží, při snižování hladiny cholesterolu a cukru v krvi..

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...