Nezletilá Lucinka a mnohem starší Bohuš čekají miminko

Bohuš Matuš s přítelkyní Lucinkou

Přirovnávali ho ke Karlu Gottovi (80), měl před sebou díky rozsahu a podobné barvě hlasu perspektivní budoucnost.

Odborníci odhadovali, že by mohl kráčet v Mistrových stopách, stát se jeho důstojným pokračovatelem. Vrcholem jeho kariéry bylo v roce 2003 třetí místo v anketě Český slavík. Pro film Rebelové nazpíval písně Stín katedrál a Já budu chodit po špičkách.

Také vás může zajímat ...

Tvrdí, že si někteří mocní nepřáli, aby z něj byla velká hvězda, a tak mu to zhatili. „Karel Svoboda mi jednou povídal, že tady jsou určití lidé, kteří si nepřejí, abych zpíval, a že raději bude spolupracovat s Petrem Kolářem, aby nebyly problémy, že to už nemůže poslouchat,“ prozradil po letech okolnosti své pěvecké stagnace Matuš.

„Byl to jeden velký hudební boss, kterého nechci jmenovat,“ dodal. „Tak jsem tenkrát skončil, ale publikum mi zůstalo, takže mívám několik vystoupení týdně a zároveň zpívám v muzikálech,“ podotýká. V skrytu duše však dobře ví, že pokles kariéry zdaleka nelze vysvětlit jen tím, že mu ji kdosi tajemný nepřál.

Narodil se v Písku, má dva sourozence, jeho dětství nebylo tak docela čítankové. Rodiče se rozešli, když mu bylo dvanáct, matka se i s dětmi odstěhovala ke svým rodičům, a tak dospívající Bohuš, který má v rodném listě napsané křestní jméno Bohumil, vyrůstal u babičky a dědy. Po základní škole se vyučil kominíkem, ale čím dál víc ho to táhlo k hudbě.

Nakonec se mu podařilo vystudovat Konzervatoř Jaroslava Ježka v Praze. Působil v Semaforu, v Hudebním divadle Karlín, hostoval ve Státní opeře. Vystřídal celou řadu muzikálů, přes Pomádu, Johanku z Arku, Noc na Karlštejně, Angeliku, Kata Mydláře až po Fantoma Opery.

Podařilo se mu i setkat se se svým velkým idolem, Karlem Gottem, Ten si mladého zpěváka všiml a postaral se mu o pořádnou propagaci.

Hvězda Bohuše Matuše začala nadějně stoupat. A on ten tlak nevydržel a podlehl mu. „Když jsem něco dokázal, tak jsem myslel, že mám dveře otevřené, ale ony se spíše zavíraly,“ prohlásil. „Když se dostanete mezi tři nejlepší zpěváky, tak vám okolí tak lichotí, až tomu sami uvěříte. O to horší bylo, že jsem zjistil, že to bylo jen takové pozlátko.

Pak jsem spadl na hubu a ti lidi se se mnou nebavili.“

Život mu komplikovali bulvární novináři. Dočetl se o sobě, že je homosexuál, což rozhořčeně popřel. „Jsem na holčičky, na takové ty princeznovské typy,“ konstatoval. „Líbí se mi čisté holky. Ty, které si nezávidí a třeba si nepřebírají chlapy.“ V prostředí vrcholného showbyznysu se mladík z menšího města nedokázal udržet, psychicky to nezvládl.

Zjistil, že na depresivní stavy existuje lék v podobě drog. Paradoxně byl pro něj zlomový právě rok 2003, kdy se stal bronzovým slavíkem. Začal si románek s „démonem ubaleným do papírku“ – s marihuanou. Díky ní ho tíživé problémy, za normálního stavu věcí nesnesitelné, přestávaly trápit. „Copak marjána, tu hulili v muzikálu všichni, já jsem k tomu ale začal pít ještě vodku.

A že hodně. A tak jsem začal blbnout. Producent František Janeček mi třeba tehdy nabídl krásnou vysněnou roli v Bídnících, já si s ním plácl, potom jsem se na to vykašlal. No, byl to masakr. Ostuda,“ vzpomíná.

Dokonce i Karel Gott Matuše považoval za jediného možného nástupce. „Karel říkal, že mám krásný hlas a že máme mnoho společného. Že jsem pro kantilénu jako stvořený. Musím ale přestat pít a kouřit. Měl o mě takový zájem! Dodnes se stydím, protože to moje řádění mi vydrželo dlouhých sedm let. Nakonec jsem ale na naléhání Karla Gotta dal.

Zachránil mi život,“ tvrdí zpěvák. V době, kdy – jak sám říká – řádil, byl nespolehlivý, čímž si odradil mocné zastánce i fanoušky. „Trápil jsem se docela hodně,“ vypráví. Pak bohužel přišel na zaručený recept proti trápení. „Na zkoušce Drákuly jsem si dal s kolegou čouda, tak srdečně jsem se té zkoušce vysmál, pak jsem to začal kouřit víc a bylo mi jedno, co o mně píšou a říkaj.

Když mi zavolali z různých muzikálů, ať jdu hrát, tak jsem jim řekl, až příště.“ Tímto způsobem si talentovaný umělec systematicky uřezával větev, na které seděl.

Stav, který léčil mimo jiné také antidepresivy, doprovázel zánět jícnu i žaludku. Vše vyvrcholilo kolapsem přímo na scéně. „Koupil jsem si flašku slivovice a vypil jsem ji, abych zapomněl na všechny ty hrůzy a udělal si hezký den. Najednou hrozné bolesti v jícnu…“ popisuje.

Na cestě ze dna mu pomohla zejména maminka, opravdoví přátelé a také skutečnost, že varovné zdravotní obtíže nepodceňoval.

Jeho nynější dojemné motto zní: Cílem zpěváka je dělat radost lidem a pomáhat ve všech situacích. V posledních několika letech je spojován s mladičkou Lucinkou (17), což budí zpravidla negativní reakce. Když se spolu začali ukazovat, bylo dívence pouhých patnáct let, a tak se bouře nevole dala čekat. Tehdy se ke kauze vyjadřovali i psychologové.

Mínili, že zpěvák nejspíš touží být spíš obdivován, než mít rovnocennou partnerku, a že ho asi baví být v otcovské roli a dívku zasvěcovat do tajů života a sexuality. Ale také to může znamenat, že sám není vyrovnaný s procesem zrání a stárnutí.

Hezká brunetka se tehdy ze zájmu médií, který nebyl právě příjemný, zhroutila. Ocitla se v nemocnici na infúzi. „Novináři to překroutili. Já s ní nic neměl. K ničemu nedošlo. Jen jsem ji pohladil po hlavičce,“ zapřísahal se o třicet let starší muzikálový zpěvák s tím, že má Lucinku rád a ona se do něj asi zamilovala.

Od té doby kolem dvojice kroužili bulvární novináři jako vosy. Věděli proč. Čekali, že tady se přihodí něco bouřlivého. Nezmýlili se. Bohuš Matuš sice ještě letos zjara skálopevně tvrdil, že s půvabnou dlouhovlasou Lucií nic nemá, avšak dívčino otěhotnění bylo důkazem, že hovořil v rozporu s fakty. „Bylo moje přání mít s Bohouškem miminko. Mám z toho velkou radost.

Bohoušek je nejlepší na světě, pečuje o mě,“ prohlásila nezletilá brunetka.

Oba působí jako nejšťastnější lidé na světě. Mediální tornádo, které rozpoutali, však přehlížet nemohou. „Mě osobně měla maminka také v sedmnácti letech, taťkovi bylo tehdy jedenadvacet let, což je hrozně málo. Ale mně je už přes čtyřicet a Lucka to dítě hrozně chtěla.

Mohu dítěti něco nadstandardně dát, daří se mi a mám spoustu vystoupení,“ pochvaluje si umělec. Vypadá to, že Lucinčino těhotenství šokovalo celý svět kromě dvou hlavních protagonistů, kteří se nemohou dočkat, až budou máma a táta.

Otázku bydlení už vyřešili, pronajmou si byt. Matuš, asi žertem, podotkl, že nejraději by se přistěhoval k Lucinčiným rodičům, vlastnícím vilu za dvacet pět milionů. Hned pak uvedl, že to byl pokus o vtip a že po nikom nic nechce. Zpěvák se již smířil s tím, že bude přítomen u porodu.

S miminkem prý rády pomohou obě babičky, na novou životní roli se upřímně těší.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...