Nezvládá svůj boj s rakovinou?

Koncem srpna oslavila Anna Slováčková (25) své pětadvacáté narozeniny, do smíchu jí ale nebylo. Boj s rakovinou prsu jí za poslední rok vzal hodně sil. Snaží se být statečná, ale je jí vážně zle.

K životnímu bilancování nepřivedly mladou herečku jen narozeniny, ale zejména těžká nemoc s níž stále bojuje. Zatímco její vrstevnice si užívají mládí a mnohdy i bezstarostného života, Anička Slováčková od osudu dostala tvrdou lekci, s níž se snaží co nejlépe popasovat.

Také vás může zajímat ...

Zpočátku se snažila být hodně silná už kvůli rodině a fanouškům, léčba je však dlouhá a vyčerpávající a ona navzdory svým úsměvům a dobré náladě přiznává, že už nemůže dál.

Za poslední rok se její život kvůli rakovině prsu otočil o sto osmdesát stupňů a konec jejího trápení stále není v dohlednu.

Nemoc jí otevřela oči

Na všem zlém je podle seriálové sestřičky i něco dobrého. Díky rakovině poznala prý lépe samu sebe a tento rok ji popostrčil v dlouhé cestě sebelásky. „Ukázalo se, jak je moje plánování na několik let dopředu naivní,“ konstatovala Slováčková s tím, že ji nikdy předtím nenapadlo, jak se může život během pár vteřin změnit.

Od chvíle, co Anička ví, že má rakovinu, řídí se heslem: „Žij každý den tak, jako by byl ten poslední!“ Nic totiž netrvá věčně… Podle slov herečky je zřejmé, že zejména v posledních měsících nad svou nemocí více přemýšlí.

Děje se snad něco, co svým fanouškům raději tají?

Léčba stále nekončí

Ačkoli má Slováčková po operaci a po klasických chemoterapiích, podstupuje ještě chemoterapii tabletami. Ta je sice šetrnější k jejímu tělu, ovšem po psychické stránce na tom herečka moc dobře není. „Nenechte se zmást. Možná zním silně, ale vevnitř jsem místy hodně rozbitá a dokážu probrečet celé hodiny i dny,“ svěřila se. Slováčková se netají tím, že ji ničí deprese a černé myšlenky.

Stále se prý učí najít i v těch nejčernějších myšlenkách cestu jít dál, sílu a nádech.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...