Nezvolená prezidentka a kavárenský povaleč

„Julo Satinský leží, bohužel, kousek od naší ulice na hřbitově. Zůstal mi už jenom Lasica.“

Dlouhá léta mu říkala „ujo Lasica“. Do šatny chodila na návštěvu za jeho parťákem Satinským. Tak se rodilo manželství Magdy Vášáryové a Milana Lasici.

Také vás může zajímat ...

Málem se z nich stali švagr a švagrová. Budoucí slavný herec a bavič totiž více než pokukoval po její starší sestře Emílii Vášáryové (*1942). „Byla opravdu moc pěkná. Točila se nás kolem ní spousta,“ zavzpomínal Lasica na svůj první pokus dostat se do rodiny. Jenže současně byla pohledná slečna hodně vybíravá. „Pamatuju si, jak jsem ji jednou pozval do kina.

Nenechala se ani chytit za ruku,“ postěžoval si na drahoty své tehdejší spolužačky.

Servus, Adika!

Když sem tam dorazil k Vášáryovým na návštěvu, narazil pochopitelně i na mladší dceru. „Když jsem ji poznal, bylo jí asi deset let,“ vzpomíná a dodává, že dalších dvacet let čekal na další Vášáryovou. Jeho osudová žena k tomu dodává, že svého budoucího muže dlouho oslovovala „ujo Lasica“ (strýček Lasica). „Byla jsem pro něj tehdy příliš malá.

Vždyť jsem byla o víc než osm let mladší než on,“ vypočítává paní Magda, kterou „strýček“ oslovoval její dětskou přezdívkou „Servus, Adika.“

Ještě nedozrál do role hlavy rodiny

Těch dvacet let si oba zpestřili neúspěšným manželstvím. Milan Lasica prožil osm let v manželství se zpěvačkou a herečkou Zorou Kolínskou. „Myslím, že nám to nevyšlo hlavně proto, že jsem ještě vůbec nebyl zralý na to stát se hlavou rodiny,“ shrnul ty roky herec, který následně svou první ženu předal kolegovi Juraji Kukurovi.

Paní Magda si zase vzala svou první velkou lásku, herce Dušana Jamricha.

Se Satinským byla větší legrace

Muži prý vyzrávají až po třicítce. Alespoň to tvrdí Magda Vášáryová. A má dokonce po ruce důkaz. Vlastního manžela. V té době se začali potkávat podruhé. Když se dal Lasica dohromady se Satinským, zašla k nim sem tam do šatny na kafe. Přesněji řečeno, původně tam chodila za Satinským. Byl prý tehdy mnohem vtipnější než nepříliš výmluvný Lasica.

Rozhodli jsme se, že to spolu zkusíme

Čekáte historku o tom, jak jednoho dne vylétla z elektrické konvice jiskra a zažehla lásku jako trám? Kdepak, bylo to jinak. „Znali jsme se odmalička, měli jsme oba za sebou nepovedené manželství, tak jsme se rozhodli, že to spolu zkusíme,“ shrnula začátek jejich vztahu paní Magda.

Těhotenství se muselo pojistit

Ale stejně to byl tenkrát docela fofr. Když Magda natáčela legendární Postřižiny, byla už v požehnaném stavu. „Natáčelo se na Moravě, tak jsme se dohodli, že se budeme scházet na půl cesty, v Břeclavi v hotelu Savoy,“ vzpomíná Milan Lasica.

„Tam jsme se to těhotenství pokoušeli ještě pojistit.“ A jelikož všechno dobře dopadlo, měla nevěsta před oddávajícím už viditelné bříško.

Neplánují společné dovolené

A od té doby jsou spolu. I když, jak se to vezme. V bytě má každý svou vlastní pracovnu, v ní vlastní televizi a k tomu k prasknutí naplněnou knihovnu. „Ubývá tak prostoru pro konflikt,“ pochvaluje si paní Magda a dodává, že někdy se do práce zaberou natolik, že je jednodušší, když se svolají mobilem. Dokonce si ani neplánují společné dovolené, které jsou nebezpečím pro každý vztah.

Hlavně si ale nedovedou představit, že by dva týdny chodili s tím samým slunečníkem na tu samou pláž.

Má v sobě maďarskou a italskou krev

Prostě žádná Itálie. „Já bych se i pohádala, neboť mám v sobě částečně italskou a maďarskou krev,“ připouští bývalá diplomatka. „Jenže Milan je introvert a s introvertem se nedá pohádat,“ uleví si poté s úsměvem. O tom, že bychom je zastihli, jak na nábřeží ruku v ruce krmí hladové labutě, se bát nemusíme. „Důchod, rozumějte nedocházení do práce, se nekoná,“ konstatuje Magda Vášáryová.

„Někdy mám dokonce dojem, že pracujeme víc než dřív.“

Časopis, který by vás mohl zajímat

Staré dobré časy

V pestré nabídce měsíčníku STARÉ DOBRÉ ČASY čtenáři najdou vzrušující příběhy ze soukromí českých i zahraničních hereckých a pěveckých legend nedávné minulosti.

Komentáře

reklama