Nicole Kidman – Držela v ruce sošku Oscara a cítila se strašně sama

Vzít si Toma Cruise vypadalo jako skvělý nápad. Žít se s ním však nedalo. Nicole ho tudíž vyměnila za hudebníka závislého na kokainu.

Silná, ambiciózní, mimořádně úspěšná žena, která se nevzdává, ať se děje cokoli. A samozřejmě v neposlední řadě velice krásná. Tak lze charakterizovat Nicole Kidman, která rozhodně nikdy nebyla pouhou ozdobou slavných mužů, jejich jehlicí do kravaty. Nicole je osobnost. Narodila se australským rodičům na Havaji, kde její otec tehdy studoval.

Také vás může zajímat ...

Vyrůstala na předměstí Sydney v Austrálii, kde jí rodina vytvořila podmínky, aby se mohla po umělecké stránce všemožně rozvíjet.

Život není film

Věnovala se tanci, dramatické výchově a pantomimě, pak ji zlákal i balet. Začala hrát v divadle Phillip Street Theater a záhy debutovala i ve filmu. Hrála celkem ve dvanácti australských televizních filmech, přičemž osudový byl třináctý. Byl to thriller Úplné bezvětří a otevřel krásce dveře do Hollywoodu. Tento film byl zlomový nejen po pracovní stránce, ale i co se týká zrzčiny životní lásky.

Ta otevřená dvířka do Hollywoodu znamenala natáčení filmu Bouřlivé dny. Po boku velkého fešáka. Romantické drama vypráví o automobilovém závodníkovi, který se po nehodě léčí za pomoci půvabné lékařky, kterou ztvárňuje právě Nicole Kidman.

Během natáčení se do sebe představitelé hlavních rolí bláznivě zamilovali, a je třeba říci, že hlavní mužskou roli zde představoval idol všech žen Tom Cruise (56). Na rozdíl od Nicole neměl příliš hezké dětství, s otcem nevycházel a ani ve škole nebyl zrovna hvězda. To mu však nezabránilo v tom, stát se miláčkem Hollywoodu, kde záhy potkal překrásnou Australanku s měděnými vlasy.

Ti dva byli párem snů, oživlou červenou knihovnou. Bohužel časem se přesvědčili, že život není romantický film. V začátcích bylo jejich manželství téměř idylické, bohužel realita je překvapila velice brzy.

Vše nasvědčovalo tomu, že vlastní potomky mít nebudou, a tak nezbylo než děti Isabellu (25) a Connora (23) adoptovat.

A další problém

Daleko větším problémem se ukázala být skutečnost, že Tom Cruise je od roku 1986 členem náboženské sekty scientologů. Už několik desetiletí stále opakuje, že je na členství v sektě hrdý a že mu nic v životě nepomohlo víc než právě scientologové. Nicole jeho nadšení nesdílela ani v nejmenším, bylo více než jasné, že pokud dvojici něco rozdělí, bude to tahle náboženská sekta. Přesně to se stalo.

Došlo dokonce na situaci, kdy představitelé této církve vyvíjeli tlak na herečku, aby se zřekla svého otce, který je psycholog. Kráska pochopitelně odmítla. To byl začátek konce. Tom nedokáže akceptoval nikoho, kdo se sektě zcela neoddá. To se ukázalo i v případě jeho dalšího manželství s Katií Holmes (40), které se také rozpadlo kvůli tomu, že Katie měla k Tomově oddanosti výhrady.

Na rozdíl od Nicole do sekty vstoupila, ale nakonec dala svému manželovi košem. Rozvod byl pro něho nepříjemným „dárkem“ k padesátým narozeninám.

Naštěstí pro matku soud svěřil dceru Suri (12) do její péče.

Přišla o své dvě děti

Vztah Toma a Nicole se hroutil. Krásná zrzka se snažila co nejvíc pracovat, aby zapomněla na vážné soukromé problémy. Ukázalo se, že děti zůstanou s otcem, i ony totiž naslouchaly scientologům. Nicole přišla nejen o manžela, ale i o dceru a syna.

Hvězda filmů Navždy a daleko, Batman navždy či Moulin Rouge přebírala v roce 2003 ocenění nejvyšší, sošku Oscara za snímek Hodiny, a vzpomíná na to slovy: „Držela jsem zlatou sošku a cítila jsem se osaměle jako nikdy v životě“. Adoptované děti ji ze života vyškrtly zřejmě navždy. Odešla od manžela i od sekty, a to se nepromíjí.

Isabella ji nepozvala dokonce ani na svou svatbu.

Bouřlivý vztah

Čtyři roky po rozvodu, který se uskutečnil v roce 2001, se na australskou krásku opět usmálo štěstí.Hvězda filmů Stepfordské paničky či Moje krásná čarodějka se seznámila s country zpěvákem Keithem Urbanem (51). Od začátku jí muselo být jasné, že zpěvák není muž, který by mohl zdobit čítanky. Koketoval s drogami a alkoholem, líbily se mu ženy.

Provdat se za něho bylo velké riziko, nicméně kurážná Nicole ho podstoupila. Hvězdné manželství začalo záhy plnit novinové stránky. Hovořilo se o Keithově nevěře, kromě toho na podzim roku 2006 nastoupil do léčebny, kde se měl zbavit závislosti na kokainu. Téhož roku v červnu se s Nicole vzali.

Největší radostí bylo narození Sunday Rose (10), další dceru Faith Margaret (7) už ovšem porodila náhradní matka.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...