Ninu Divíškovou krutě ničí Alzheimer

Kdo si pamatuje herečku Ninu Divíškovou (80) jako čipernou a rezolutní babi z úspěšného seriálu Vyprávěj, tomu musí tuhnout krev v žilách, jak ji v krátkém změnila Alzheimerova choroba.

Její manžel, herec a režisér Jan Kačer (80) neskrývá, že to s ní nemá lehké, ani se Ninu nepokouší skrývat před světem. Nedávno ji vzal na premiéru filmu Manžel na hodinu, kde se objevuje patrně ve své poslední roli. Divíšková dorazila bez jakékoli úpravy zevnějšku, bez úpravy účasu či rtěnky, ale ani ty by patrně mnoho nezachránily.

„Mám čím dál víc rád Ninu, čím je hubenější, tím víc ji mám rád. Ale projevy nemoci, sobecké výkřiky a poroučení: Dej mně pivo, dej mně cigaretu! To mě tak s…, že na ni někdy i řvu,“ přiznal Kačer.

Také vás může zajímat ...

Nebyla by pro Ninu lepší specializovaná péče v Alzheimer centru?

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...