Nohy jako ze škatulky

Dlouhé sezení, nebo naopak každodenní námaha mohou vést k bolestem a otokům nohou. Jak se jich rychle zbavit?

Pořád přemýšlíte o tom, jak se zbavit unavených nohou a křečových žil? Máme pro vás pár tipů na léčebnou kúru, po kterých vám budou vaše nohy připadat jako vyměněné.

Také vás může zajímat ...

Měsíček a kaštany

Připravte si 200 g květu měsíčku, 100 g plodů kaštanu a 2 dcl slunečnicového oleje.
Olej přiveďte k varu a přidejte do něj měsíček a kaštany. Povařte patnáct minut, nechte vychladnout a dva dny odležet. Nakonec vše sceďte. Křečové žíly si potírejte vždy směrem k srdci.

Teplá voda

Nohy si umyjte v teplé vodě a nechte kůži na patách změknout.Postižená místa potřete citronem a navlékněte si bavlněné ponožky. Nechte zábal působit přes noc.

Exotický zábal

Hodně zralou až přezrálou papáju rozmačkejte vidličkou najemno a smíchejte ji se dvěma lžícemi olivového oleje nebo jiného kvalitního, zastudena lisovaného rostlinného oleje.Silnou vrstvu kaše naneste na chodidla, omotejte si je bavlněnou látkou nebo alespon ručníkem a nechte zábal dvacet minut působit. Pak nohy omyjte teplou vodou a promažte olivovým olejem.

Proti únavě nohou

Do dvou litrů vody nasypejte 100 g sušených květů chrpy, přiveďte k varu a vařte deset až patnáct minut.Odstavte z plotýnky a přisypejte půl hrníčku mořské soli. Nechte nálev vychladnout a pak si do něj na patnáct minut namočte nohy. Nakonec je vysušte a snažte se, aby byly stále v příjemném teple.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

reklama