Nosatá kráska a Turek se seznámili mezi žraloky

Fashion for Kids 2013

Říkali jí, že má velký nos a velký zadek, že se pro práci modelky nehodí. BURAK OYMEN (45), manžel TEREZY MAXOVÉ (45), si to rozhodně nemyslí.

Je optimistka. Prý po dědovi. Na začátku francouzské kariéry slýchala Tereza Maxová (46) třeba desetkrát za sebou, že má velký nos a velký zadek, a jestli se opravdu pro něco nehodí, tak pro práci modelky.

Také vás může zajímat ...

Málokterá žena na světě slyšela na svoji adresu tolik kritického a ošklivého jako ona. Domnívá se, že by to většina holek co nejdřív vzdala a vrátila by se z „velkého světa“ domů. Ale Tereza má ke svému optimismu nádavkem ještě ohromnou disciplínu a naprostou nechuť cokoli vzdávat.

Takže to vyřešila tím, že nikam neutíkala, jen prostě zůstala stát. Řekla si: Doma mě mají rádi, líbím se jim, nemůže to být se mnou tak špatné. A navíc, zatímco slyšela tyhle všechny řeči o fatálních nedostatcích, zamilovala se.

A od první lásky, se kterou byla nakonec sedm let, slyšela, že je nejkrásnější žena na planetě. Mladík to říkal s takovým přesvědčením, že Tereza uvěřila jemu, ne agenturním odborníkům. Stejně ji vnímala i jeho rodina.

Byla pro ně ideální, taková nenáročná hezká holka z východu. Ideální modelka Narodila se v Pardubicích, výjimečný vzhled zdědila po rodičích. Tato kombinace dala Tereze do vínku porcelánovou pleť, hladké rysy a tvář, která nejeví žádné známky stárnutí.

Odmala byla ctižádostivá a sportovně nadaná, je absolventkou sportovní školy. Nejvíce ji bavil hod oštěpem, kromě toho ji škola naučila disciplíně a základům snad všech sportů, od míčových her přes lyžování po vodní sporty.

Přála si ovšem studovat práva. Osud tomu však chtěl jinak. S vidinou cestování a nových zkušeností se zúčastníla v sedmnácti letech, ještě v době komunismu, konkurzu francouzské modelingové agentury. Její profesionální kariéra začala v roce 1989, kdy odjela do Paříze s kamarádkou Evou Herzigovou (44), bylo to krátce po sametové revoluci.

Bylo jí osmnáct a odjela natruc rodičům, kteří s tím nesouhlasili, o dceru se pochopitelně báli. Maminka řekla ne, ale nebylo to nic platné. Na Paříž tlustá Terezině matce bylo líto, že dcera po dvou letech skončila se studiem práv, protože si říkala, že to je chytrá holka, která má na to, aby vystudovala vysokou školu.

Ale když máma viděla, jak je dcera šťastná, nechala Terezu jít svou cestou. Odjížděla hubená holka, ale na Paříž byla tlustá. Když se sem tam objevila doma, odmítala jíst máminy speciality. I krásná Tereza měla potíže kvůli postavě.

Přestože začátky nebyly růžové, dnes na ně sama modelka vzpomíná bez hořkosti. Její první práce spočívala v tom, že ji fotografovali pro katalog pletených svetrů pro těhotné ženy. Bylo jí jasné, že toto fotografování doma v Čechách raději zatají.

Na lepší časy se začalo blýskat ve chvíli, kdy ji objevil Karl Lagerfeld (84). Byla to Terezina první velká přehlídka a rovnou pro takovou návrhářskou ikonu. Tehdy se z ní stala profesionální modelka. Nejvíc peněz vydělávala v New Yorku, když dělala reklamu na auto nebo na whisky.

Tuhle nabídku dostala díky Sylvesteru Stallonovi (71), který nemohl, tak vzali ji. Musí chtít oba Tereza vždy byla a stále je ideální modelkou. Nebyl to jen její úchvatný vzhled, který z ní učinil tvář devadesátých let, ale i svědomitost, pracovitost a smysl pro povinnost.

Její návštěva pražského kojeneckého ústavu v roce 1996 se změnila v dlouhotrvající pomoc opuštěným dětem. O rok později začala s charitativní činností v rámci Nadace Terezy Maxové, která pomáhá opuštěným dětem ve více než dvou stech dětských domovech, kojeneckých ústavech a dětských centrech.

Když se seznámila s dánským tenistou Frederikem Fetterleinem (47), myslela si, že to bude vztah na celý život. Potkala ho v Paříži, po třech letech otěhotněla, narodil se Tobias (17). Oproti cestování a obrovskému pracovnímu nasazení bylo těhotenství příjemnou změnou, protože do té doby Tereza jenom pracovala.

Měla sice peníze, ale ne čas si je užít. Manželství bohužel dlouho nevydrželo, což pro ni byla obrovská rána. Od svých patnácti let vyrůstala v rozvedené rodině, a tak byla přesvědčená o tom, že u ní to bude jiné.

Myslela si, že s její disciplinovaností a odpovědností bude všechno v pořádku. Postupem času však zjistila, že to nezáleží jen na tom, že musí chtít oba dva. Do konce života Za dánského tenistu se provdala zjara roku 2000.

Byla to ona, kdo požádal o rozvod, jehož důvodem byla údajně tenistova nevěra. S bývalým manželem se na výchově syna Tobiase dohodli bez problémů. V Dánsku je velmi obvyklá střídavá péče, což v tomto případě nepřicházelo v úvahu.

Tenista věděl, že se exmanželka o syna dobře postará, a tak proběhla vzájemná dohoda bez problémů. Tři roky po rozvodu potkala modelka Turka Buraka Oymena (45) a život se úplně změnil. Nyní je ráda, že se rozvedla.

S odstupem času našla v neštěstí štěstí. Buraka obdivuje pro jeho galantnost a nadhled. S jednou z nejkrásnějších Češek se turecký developer seznámil opravdu netradičně: při potápění se žraloky. Syn tureckého diplomata odmalička s rodiči a sestrou cestoval po celém světě.

Žil na Kypru, ve Španělsku, v Dánsku a dva roky v Praze. To bylo v době, kdy v Československu vládli komunisté. Malý Burak tehdy bydlel s maminkou a tatínkem na Ořechovce. Dodnes si pamatuje, že se jeho kamarád jmenoval Miloš.

S mořem v pozadí V říjnu roku 2016 se česká topmodelka vdala podruhé, vzala si tureckého realitního magnáta Buraka Oymena, s nímž už měla v tu dobu dvě děti, dceru Mínu (8) a syna Aidena (6). Prvního října, napsala tehdy Maxová na sociální síť k fotografii, na níž se s pohledným Turkem líbají pod slavobránou zdobenou květinami, s mořem v pozadí.

Romantičtější svatební fotografii si lze jen těžko představit. Nevěsta si oblékla bílé šaty s vlečkou a s odhalenými rameny, ženich tmavý oblek s motýlkem. Celá léta předtím modelka tvrdila, že žádný papír k lásce nepotřebuje.

Prohlašovala, že jsou kompletní rodina i bez něj, vždyť s Turkem vychovávali dohromady tři děti. Hlavní stan v Monaku Tento názor, který léta hlásala do světa, však nakonec překvapivě změnila. Na svatbě v tureckém Bodrumu byla vysoká koncentrace krásy, protože modelka pozvala slavné kolegyně.

A tak mezi hosty nechyběly například Eva Herzigová, Karolína Kurková (33) či Daniela Peštová (47). V Budrumu bylo i na podzim stále ještě teplo, i když větrno, což bylo pěkné na fotografiích, kdy nevěstin předlouhý závoj romanticky vlaje ve vánku.

Vyšlo najevo, že svatbu si nejvíce z celé rodiny přála malá Mína, které vrtalo hlavou, proč si tatínek ještě stále nevzal maminku. Rodina má „hlavní stan“ v Monaku, kromě toho samozřejmě dům v Turecku a také jezdí často do Čech.

„S Terezou chci být do konce života,“ vyznal se Burak Oymen. .

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...