O čem se stydíte mluvit?

Každá druhá žena trpí nebo v průběhu života někdy trpěla únikem moči, tedy inkontinencí. A až každý čtvrtý muž ve věku nad 40 let má stejnou zkušenost. Pro mnohé z nich to často znamená velký intimní problém, se kterým se jen nerady svému okolí svěřují a lékaře vyhledají i s několikaletým odstupem od počátku obtíží.

Nechtěný únik moči, který může být spojen s nepříjemným zápachem, se snaží řešit pomocí různých hygienických pomůcek a i díky tomu jsou v neustálém stresu. To ovšem jejich potíže nevyřeší. Řešení tohoto problému však nemusí být vůbec složité.

Cvičení i pomoc přírody

Někdy pomohou léky, jindy chirurgický zákrok. Nejde ale o jediné řešení a tyto kroky byste měla podstoupit, až když nezabere jednodušší pomoc. Kromě cviků pro posílení svalů pánevního dna lze sáhnout i po přírodních zbraních.

Také vás může zajímat ...
Nejvíc se osvědčila štýrská dýně.
Nejvíc se osvědčila štýrská dýně.

Úžasná dýňová semínka

Mezi přírodní pomocníky tradičně patří semena štýrské dýně bohatá na nenasycené mastné kyseliny, vitaminy (E), minerály (hořčík) či stopové prvky (selen) stejně jako množství bioaktivních látek. Z těch jsou prospěšné především lignany, které mají vliv i na svaly pánevního dna a svaly močového měchýře. Příznivý účinek byl prokázán.

Už po dvou týdnech používání se denní únik moči sníží o 60 %, po šesti týdnech o 80 %.

Dýňová semena jsou vhodná i při podráždění močového měchýře, které není vyvolané bakteriemi (tzv. hyperaktivní močový měchýř), oslabení svalstva močového měchýře (u žen zejména po přechodu nebo těhotenství), oslabeném svalstvu pánevního dna, ale uplatní se i u mužů při nezhoubném růstu prostaty. Ale pozor! Skutečně účinné látky jsou obsaženy pouze ve vhodně připravených extraktech.

Bezolejný extrakt je přitom účinnější než olejový..

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...