O generaci mladší manželka mu prospívá

Věčný bavič KAREL ŠÍP (75) nikdy neměl o ženy nouzi. Díky svému osobitému humoru o něj fanynky sváděly doslova velký boj. On se jim příliš nebránil. Právě naopak. Nezastavil ho ani fakt, že byl ženatý.

Je to šprýmař už od narození. Bavič, herec a moderátor Karel Šíp (75) byl už jako dítě velmi zábavný. Jako malý žil s rodiči v Teplicích, kde měl, jako snad každý chlapec, svou partu kamarádů. Brzy se stal dokonce jejím lídrem, a to hlavně díky již zmíněnému humoru.

Také vás může zajímat ...

Pak ho ale čekalo stěhování do Ostravy, kde už to taková hitparáda nebyla. Trvalo mu dlouho, než se začlenil do kolektivu, málokdo mu totiž rozuměl.

Naštěstí to ale netrvalo moc dlouho a on všem dokázal, jaký potenciál se v něm skrývá. V té době si také začal pohrávat s myšlenkou, že by mohl být i hercem. Před kamerou se Šíp objevil už jako malý kluk, a to v komparzu.

Začal velmi brzy

Díky tatínkovi, který byl operetním zpěvákem a hercem, trávil spoustu času v divadle, jež mu přirostlo k srdci. Když dostudoval základní školu a pokračoval na střední fi lmové průmyslové škole v Čimelicích, došlo mu, že ho to táhne i k hudbě.

Po maturitě začal pracovat v Československé televizi jako asistent produkce. Do toho rozvíjel svou hudební vášeň a s kamarády začal hrát v jedné místní kavárně. Poté si založili kapelu Faraon, ze které ale po čase Šíp odešel.

Poznal tam ale kamaráda Jaroslava Uhlíře (75), se kterým Karel dlouhá léta tvořil komické duo. Stalo se to vlastně náhodou. V televizi se natáčel dokument o Šípově kapele a tvůrci chtěli, aby jej Karel zároveň i moderoval.

Pak ho oslovili podruhé, pak potřetí. Poté dostal vlastní pořad Hitšaráda, do kterého si jako dalšího moderátora přizval právě Uhlíře. Následovala show Šaráda, Horoskopičiny a poté oblíbená Všechnopárty, která mu dodnes vynáší slušné peníze.

Zamilovala se do něj na první pohled

Co se týče žen, jako mladík byl Karel dost stydlivý. Jediné, v čem si věřil, byl jeho smysl pro humor. „Jinou metodu jsem používat nemohl, když to nevyšlo přes humor, tak to prostě nevyšlo vůbec. Snažil jsem se, ale nedokázal jsem děvče oslovit na ulici nebo v elektrice,“ pronesl sám bavič.

První opravdovou lásku poznal až ve svých třiceti letech. Tehdy se šel podívat na zkoušku své již bývalé kapely a Marcela Holanová (69) tam zrovna nastoupila jako nová zpěvačka. Když Šípa poprvé viděla, spadla jí brada. Údajně věděla, že toho muže si jednoho dne vezme. A měla pravdu.

Odhalila jeho nevěru

Po několika letech vztahu svou lásku zpečetili před oltářem. Jako manželům jim to klapalo, po pár letech se jim dokonce narodil syn Karel (39). Tohle idylické manželství čekal ale drsný konec. Šíp se totiž najednou začal chovat zvláštně.

Jako kdyby to už ani nebyl on. Jeho manželka, která ho znala léta, si toho samozřejmě všimla. Podařilo se jí odhalit, že jí je Karel nevěrný. A ne jednou, Nedávno dokonce vyplulo na povrch, že s jednou ze svých fanynek počal dceru.

Ta ale neměla šťastný osud. Potýkala se s psychickými problémy, později údajně i s drogami. Nakonec svůj život předčasně ukončila skokem z devátého patra panelového domu. Stalo se tak v listopadu roku 2002.

Ačkoli na ni po celou tu dobu platil alimenty, nikdo o tom, samozřejmě kromě zúčastněných, neměl ani tušení. Když si ale o mnoho let později začal s asistentkou Ivou Havránkovou (45), došla Marcele trpělivost.

Karel si ji totiž vodil i do jejich společného bytu. Marcela z toho byla zdrcená, ale rozhodla se všechno držet pod pokličkou. Tajně doufala, že manžela milenka brzy omrzí. Stal se ale pravý opak.

Rozvod je neminul

Po pětadvaceti letech manželství se nakonec Karel s Marcelou rozvedl. Holanová byla tehdy na dně, musela začít úplně od začátku. Šíp si život po boku mladé přítelkyně užíval a užívá dodnes.

V minulosti to ale způsobilo pořádný poprask. Bavič se své nové lásky přede všemi zastával a snažil se ji chránit před veřejnou nenávistí. Nakonec spolu všechno úspěšně ustáli.

V osmapadesáti otcem

Iva byla ochotná pro svého manžela obětovat snad cokoliv. On jí její lásku ale chtěl nějakým způsobem vrátit. I když Šíp o dalším dítěti neuvažoval, především kvůli svému věku, nechtěl své o generaci mladší ženě mateřství odepřít.

Kývl tedy na to, že si pořídí miminko, a zadařilo se. Iva porodila syna Jana (17) a Karel se stal pyšným tatínkem. Chtěl druhému synovi vynahradit všechno, co u prvního syna zanedbal. Do ničeho ho nenutí a chce, aby si našel svou vlastní cestu.

Přišla žádost o ruku

Když už byli kompletní rodina, chtěl to Karel nějak oficiálně potvrdit. Rozhodl se svou partnerku požádat o ruku. V roce 2007 tak proběhla na řeckém ostrově Chalkidiki veselka.

Od té doby si ale Karel svou manželku pořád bedlivě hlídá a nepodává o ní příliš informací. Snaží se mluvit především o své kariéře. Z jeho chování a zamilovaného výrazu lze však vyčíst, že mu mladší žena prospívá.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

reklama