O generaci staršího partnera si musela Céline Dion na matce vybojovat!

Chtěla s ním mít další děti. Podařilo se to až na sedmý pokus.

Byla stejně stará jako jeho syn. Zpěvačku Céline Dion (52) dělilo od jejího osudového muže Reného Angélila (+73) šestadvacet let. Dali se dohromady v době jeho dospívání a zůstali spolu, dokud je nerozdělila Reného smrt.

Kanadská zpěvačka Céline Dion (52) vyrůstala v opravdu velmi početné rodině. Asi jen málokdo se může pochlubit, že má celkem třináct sourozenců. Céline přitom byla nejmladší z nich.

Také vás může zajímat ...

K hudbě měla blízko díky rodičům, kteří provozovali malou restauraci a přitom byli i hudebníky. Právě v oné restauraci někteří členové rodiny pravidelně vystupovali. Došlo i na samotnou Céline a ona zjistila, že se před obecenstvem cítí jako ryba ve vodě.

V sedmnácti se zamilovala

Když bylo Céline dvanáct let, nazpívala s matkou písničku, která se dostala do rukou manažérovi Renému Angelilovi (+73). Ten okamžitě vytušil, že tahle dívka má neuvěřitelný talent. Rozhodl se, že jí pomůže s kariérou.

Chtěl, aby vydala album a kvůli tomu se dokonce zadlužil a zastavil svůj dům. Vyplatilo se to. Céline měla úspěch, dostala se do soutěže Eurovize a start její dráhy populární zpěvačky byl opravdu impozantní. René, v té době ještě ženatý, se o to důkladně postaral.

Nadané dívku by nejdřív asi ani nenapadlo, že vztah k muži, staršímu o celou generaci, může být i jiný než profesionální. Jenže právě k tomu došlo. V sedmnácti letech se na Reného začala náhle dívat jinak. Zamilovala se. Její matce to rychle došlo a vůbec se jí to nelíbilo.

Byla proti takovému vztahu a dávala to jasně najevo. Zpětně musela Céline uznat, že pro mámu to bylo strašně těžké. Chápe, že se tehdy pokoušela dělat všechno možné, aby té rozvíjející se lásce učinila přítrž. Měla ovšem smůlu.

Sama by asi také protestovala!

Matka poukazovala na to, že muž, kterému už předtím nevyšla dvě manželství, ze kterých má tři děti, nemůže být dostatečně zodpovědným partnerem. Jak už ale bylo výše řečeno, Céline měla spoustu sourozenců a příbuzných a ti všichni si Reného velmi oblíbili.

Proti takové přesile neměla její matka šanci, nehledě na to, že city své stále slavnější dcery by asi stejně neovlivnila. Nezabránila tak svatbě, která se konala v prosinci roku 1994. Céline bylo tehdy už ovšem šestadvacet let a byla opravdu známá po celém světě.

A to ji teprve čekal ten největší úspěch s písničkou My Heart Will Go on k filmu Titanic. V jednom pozdějším rozhovoru Céline připustila, že kdyby se ocitla ve stejné situaci jako kdysi její matka, asi by nebyla tak benevolentní.

„Pokud by můj syn přišel za mnou s tím, že chodí se ženou, které je pětačtyřicet a má děti, nejspíš bych na ní křičela, ať dá od mého dítěte ruce pryč,“ konstatovala.

Vyšel až sedmý pokus

Vyšší věk partnera se projevil, když se Céline chtěla stát matkou. Podařilo se jí to až sedm let po svatbě, a to jen díky umělému oplodnění. A na další děti si musela počkat opět hodně dlouho – celých sedm roků. Ani tentokrát to nešlo přirozenou cestou. Šest pokusů o nové umělé oplodnění bylo neúspěšných.

Sedmý pokus to vynahradil – zpěvačka čekala dvojčata. Protože netušila, jak vše dopadne, dala dětem jména až týden po porodu, když bylo jisté, že náročný příchod na svět přežijí. Céline prokázala silnou psychickou odolnost; tu si nacvičila už v době, kdy její manžel bojoval s rakovinou hrdla.

Tuhle bitvu vyhrál, po několika letech se ale nemoc bohužel vrátila. Na začátku roku 2016 už věděl, že smrt je otázkou času. Céline s ním byla až do jeho posledního výdechu. Pouhé dva dny po smrti Reného pak musela čelit další kruté ztrátě. Rakovina jí vzala i jednoho z jejích bratrů.

Prošla si tak největší zatěžkávací zkouškou v životě. Svým malým dětem pak zpěvačka vysvětlila smrt tatínka přirovnáním k animovanému filmu Vzhůru do oblak. Tam se starý pán vznesl k nebi na balóncích. Céline dětem v den Reného smrti řekla, že jejich otec se tam dnes vznesl také.

Nahradila v soutěži Lenku Filipovou a vyhrála!

Určitým způsobem vděčí Céline Dion za svůj rozjezd i jedné naší zpěvačce. V soutěži Eurovize, kterou Kanaďanka vyhrála, nahradila totiž Lenku Filipovou (66). Té ale zakázali ve Švýcarsku, kde se soutěž konala, vystoupit naši papaláši.

Shodou okolností po letech Céline koncertovala v Praze a vybrala si Lenku Filipovou jako předskokanku. Naše zpěvačka vyprávěla své kanadské kolegyni dávnou historku. Obě se tomu zasmály a Lenka si odnesla ze setkání s Céline i Reném hezké pocity.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

reklama