O osudového mladšího partnera musela Zdena Studenková bojovat i se svojí matkou a dcerou!

Když se zamilovala do mladšího muže, jasně všem řekla, že jí do toho nebudou mluvit!

Oblíbená slovenská herečka Zdena Studenková (64) si musela nejprve projít dvěma manželstvími, než poznala toho pravého. A pak byla nucena obhájit si ho před světem!

Dětství herečky Zdeny Studenkové (64) poznamenalo uvěznění jejího otce. Stalo se to, když jí bylo devět let a mělo to pro ni důsledky i v dalším životě. Když bylo tatínkovi Zdeny sedmnáct let, probíhala druhá světová válka. On byl nejprve mezi partyzány, ale pak ho zajali Němci. „Dali mu vybrat, zda zůstane s jednotkou nebo půjde na nucené práce do Německa,“ popisovala herečka.

Také vás může zajímat ...

„Zůstal, a když proběhly vyhlazovací akce, podařilo se mu schovat u nějaké ženy a pak se dostal zpět k partyzánům.“

Dětství krásné herečky nepatřilo k jednoduchým.

Nedovolila matce někoho si najít!

Pro Zdenu bylo uvěznění táty velkým šokem, protože k němu v prvních devíti letech svého života chovala opravdu silné city. „Měl všechno, co dětem lichotí,“ vzpomínala. „Neřešil nikdy, zda jsou či nejsou peníze, a rád se bavil. Byl bohém.“ Idolem pro ni zůstal i ve vězení, takže by matce bývala neodpustila, kdyby tehdy chtěla vztah skončit.

O iluze začala přicházet Zdena až po návratu otce z vězní. Rok to prý ještě šlo, ale pak se projevovala jeho žárlivost a z ní plynoucí konflikty a hádky. „To už jsem nebyla schopna unést,“ přiznala herečka. „Otec byl venku, já splnila svou povinnost, máma taky a ona pak rozhodla. Sbalila kufr a odešly jsme do podnájmů.

Nějakou dobu jsme se takhle potácely, bydlely v jedné malé místnosti, kde si máma vedle mě rozkládala postel.“ Až když byla Zdena dospělá, došlo jí zpětně, že vlastně ovlivnila maminčin život – v nejlepších letech si její matka nenašla nikoho, s kým by jí bylo dobře. „Přinutila jsem jí všechno přetrpět,“ konstatovala.

Přineslo jí to zásadní poučení, že nikdo nemá právo zasahovat do jejího života.

S mladším partnerem je šťastná!

Měla jít do pásové výroby!

Kvůli otcovu pobytu ve vězení měla Zdena problémy i s uplatněním a výběrem životní cesty. Projevilo se to už na základní škole, kde se tamní ředitelka chovala ke Zdeně obzvlášť odporně. „Ostatním dětem doporučila, aby se mnou nekamarádily, protože nemám právo sedět s nimi ve třídě,“ uvedla herečka. Nezlomilo jí to, právě naopak. „Získala jsem vnitřní vzdor a rozhodla se, že mě nedostanou.

Jen to umocnilo mou touhu být lepší než ostatní. A taky že jsem byla nejlepší žačka,“ vysvětlovala svoji reakci. Na konci základní školy si prý učitelka zavolala její matku a dala jí podepsat papír, že Zdena nesmí nikam na školu a musí nastoupit do pásové výroby.

Maminka naštěstí dostala kontakt na střední uměleckoprůmyslovou školu – tam Zdenu vzali i bez kádrového posudku, což se v té době rovnalo téměř zázraku. Po maturitě by bývala ráda šla studovat na vysokou školu vysněný obor estetika a dějiny umění. Bylo jí ovšem jasné, že nemá šanci. A protože jí během středoškolského studia všichni říkali, že by měla být herečkou, nechala se Zdena přesvědčit a její studium i následná kariéra se rozběhly směrem, se kterým předtím vlastně vůbec nepočítala.

Zahrála si i v seriálu První republika.

Osm měsíců rizikového těhotenství

První manželství atraktivní plavovlásky nedopadlo dobře. Se svým manželem, fotografem Ivanem Kostroněm (67) se sice znala dlouho – byl to její spolužák – jenže brzy zjistila, že život s člověkem, milujícím alkohol, je bez šance na budoucnost. Tento vztah jí přinesl poučení do budoucna: ví, že by nesnesla žádného muže s jakoukoliv závislostí.

K pikantní situaci došlo po mnoha letech, kdy v jednom českém týdeníku vyšly akty, které Zdena nafotila v mládí. Autorem byl právě Ivan a spekulovalo se o tom, že to mohla být tak trochu jeho pomsta po letech. Ani druhé manželství ale Zdeně nepřineslo trvalou lásku, po které toužila. Režisér Stanislav Párnický (73) byl ženatý a měl dvě děti, kvůli Zdeně se ale rozvedl.

Herečka přišla do jiného stavu. Prošla si náročným obdobím, protože těhotenství bylo rizikové. Po celou dobu existovala velmi reálná hrozba, že o miminko přijde. Proto musela být v nemocnici pod dohledem. „Osm měsíců jsem ležela s nohama nahoře,“ vzpomínala. „V pokoji bylo hrozné vedro a kapalo tam ze střechy. Personál mi třikrát denně přinesl jídlo a vitamín E, a to byla celá jejich starost o mě během těhotenství.“ O tom, jaké v nemocnici panovaly poměry, svědčila skutečnost, že se Zdeně podařilo jen tak v županu odjet na Vánoce domů taxíkem, pak se vrátit – a nikdo si toho vůbec nevšiml!

V komedii Anděl svádí ďábla.

Dcera to nesla těžce!

Po čtrnácti letech se manželství se Stanislavem rozpadlo. Byla to iniciativa Zdeny a důvod byl jasný: o 17 let mladší dirigent Braňo Kostka (47). „Cítila jsem, že ho miluji, že bez něho nedokážu žít – a tak jsem všechno hodila za hlavu a bylo mi to úplně jedno,“ uvedla v jednom rozhovoru. „Začala jsem znovu od začátku a vyšlo to.

Jsme spolu dodnes.“ O svůj nový vztah ale musela Zdena tvrdě bojovat, nikoliv s mladším partnerem, ale se svým okolím. Spadala do toho i její dcera, která v té době byla v citlivém období dospívání. Herečka jí jasně řekla, že jí sice miluje, ale život si nenechá ničit od nikoho, tedy ani od ní. Dcera to nesla těžce, ale nakonec se s tím smířila.

Bouřlivé reakce přišly i ze strany matky Zdeny. Ta nedokázala pochopit, že její devětatřicetiletá dcera chce žít s mužem, kterému bylo teprve dvacet dva let. Zaujala prý postoj „buď on nebo já“, ale Zdena jen pokrčila rameny a řekla „čau, mami.“ „Pro mnoho lidí jsem byla ta špatná,“ vyprávěla o svém boji herečka. „Než je přesvědčíte o tom, že máte právo na svůj vztah, tak to trvá.

Jednou jsem proto v přímém přenosu na předávání cen popularity řekla lidem, že bych byla ráda, kdyby už netitulovali mého přítele mladým milencem, neboť si to po těch letech nezaslouží. On si užil dost.

Branko je z malé vesnice, kde si lidé v kostele s očima navrch hlavy vyprávěli, že žije se starou herečkou, co má ke všemu dítě.“

Slavný film S tebou mě baví svět.

Do domova důchodců? Nikdy!

Zdena si ještě přála mít další dítě, ale to už jí bohužel s novým partnerem nevyšlo. Dnes už je legendární kráska a hvězda filmů S tebou mě baví svět nebo Anděl s ďáblem v těle v důchodu – i když jeho výše ji prý rozčarovala. Na důchodkyni ale rozhodně nevypadá, udržuje se v kondici a působí stále svěžím dojmem. Ví, že je potřeba tomu pomáhat, třeba i životním stylem.

„Nejde sedět se založenýma rukama a čekat! Trochu cvičím a hodně chodím pěšky. Jednoduše si vařím a taky pak vím, co jím,“ konstatovala. Přiznala ale i zdravotní problémy, hlavně s klouby. Bolí jí ruce, nohy i ramena. Nechce si ale sama sebe představovat jako nechodící. A odmítá kdykoliv v budoucnu jít do domova pro seniory. Má s tím zkušenosti i se svými rodiči.

„Můj otec zemřel v den, kdy jsme mu s bratrem chtěli jít přehlásit v občanském průkazu adresu, abychom ho mohli umístit do domova pro seniory. V ten den se rozhodl, že zemře,“ prozradila. A také matka, i když měla papír, že do domova pro seniory nastoupí, prý raději zemřela ještě před tím.

Zdena má ale velkou výhodu v tom, že se o ní určitě postará její osudový partner!

Za svoji krásu se před kamerou nestyděla.

Třetí svatbu si nechává, až jí bude sedmdesát!

Stačila Zdeně dvě manželství nebo vstoupí i do třetího? Herečka to nevylučuje, už proto, že ani jedna ze dvou svateb nebyla tou vysněnou. „Moje první svatba byla těžká avantgarda, vdávala jsem se v tmavě modrém a svatební oznámení bylo jako parte,“ uvedla. Při druhé svatbě už byla v pokročilém stupni těhotenství, takže to také nebylo to pravé.

S nadsázkou prohlásila, že si tu „princeznovskou“ svatbu šetří, až jí bude sedmdesát.

Tak se necháme překvapit!

Publikum dokáže rychle odhadnout.

Nejhorší návštěvníci divadla? Prý učitelé!

Za ty roky, kdy vystupovala na jeviště, dokázala Zdena dobře rozpoznat, jaké publikum zrovna do divadla přišlo. Zjistí to prý obvykle po pěti až deseti minutách. Ví, jestli jsou to inteligentnější diváci nebo jen „svoz“, který ani neví, co se hraje. „Nejhorší jsou učitelé,“ prohlásila. „Navzájem se kontrolují, jestli se někdo zasměje nebo nezasměje. Je to hodně zvláštní.

Výjimečné publikum jsou pak nevidící. Jsou fantastičtí.

Samozřejmě, nic nevidí, ale jsou velmi vnímaví a mají představivost.“

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...