O první sebevraždu se Lady Diana pokusila už zanedlouho po svatbě!

Na svatbu přišly stovky tisíc lidí, ale manželství stejně za moc nestálo.

Vztahy členů britské královské rodiny patří k nejsledovanějším na světě. Žádný z nich ale neměl tak dramatický průběh jako manželství prince Charlese (69) a Lady Diany (+36).

Byla přecitlivělá, nevyrovnaná, měla své psychické problémy a určitě nebyla tak svatá, jak by jí její příznivci rádi viděli. Přesto se nedá popřít, že Lady Diana měla dobré srdce a také smůlu na muže ve svém životě.

Také vás může zajímat ...

Sestra přišla o velkou šanci

Tím prvním mužem s nepříliš citlivým přístupem byl otec. Přál si syna jako náhradu za chlapečka, který zemřel před rokem. Narození Diany pro něho tedy bylo zklamáním. Rodiče se pak rozvedli, otec dostal Dianu a její sestry do péče a ty si s novou macechou nerozuměly.

Nejkrásnější léta asi Diana prožila v době, kdy bydlela s kamarádkami v jednom londýnském bytě a pracovala jako učitelka těch nejmenších dětí. Protože pocházela ze šlechtické rodiny, nebylo nic divného na tom, že přišla do kontaktu i s rodinou královskou. Vídala tedy i svého budoucího manžela, prince Charlese, který měl ovšem zájem o její starší sestru Sarah (62).

Ta se mohla stát jeho ženou, kdyby dokázala udržet tajemství. Prořekla se o jejich možném vztahu a byl konec.

Vlastně tak nepřímo stála na začátku řetězce událostí v dalších letech, které vedly až k tragické Dianině smrti.

Rodinnou pohodu většinou jenom předstírali.

Věděla to ještě před svatbou!

Charles se vlastně ženit ani nechtěl. Měl dlouholetý vztah s v danou Camille Parker-Bowles (70) a ani jedna stálá milenka mu nestačila. Dianu nejspíš nikdy nemiloval, vypadalo to ale dobře, když si skromnou šlechtickou dívku, kterou mu doporučili přátelé, začal namlouvat a v únoru 1981 jí požádal o ruku. V létě téhož roku pak celý svět přihlížel velkolepé královské svatbě.

Asi málokdo má v takový den přes půl milionu svatebních hostů včetně mnoha panovníků a prezidentů. Jenže jak známo, ani ta nejhonosnější veselka nezaručí šťastné manželství a dobrý vztah. Diana to poznala hned na svatební cestě. V té době už věděla, že Charlesovo srdce patří Camille. Ale když objevila v jeho diáři fotku své sokyně, skoro se zhroutila.

O první sebevraždu se pokusila ještě v době, kdy jako těhotná čekala budoucího prince Williama (35). O jeho bratrovi Harrym (33) se dodnes říká, že jeho otcem možná ani nebyl Charles, ale důstojník James Hewitt (59), kterého si údajně Diana našla jako milence. Navenek se řadu let ostře sledovaný šlechtický pár tvářil jako normálně fungující manželé, v soukromí ale panoval naprostý chlad.

Ačkoliv to pro média byla samozřejmě velká senzace, když jedenáct let po svatbě bylo oficiálně oznámeno, že pár už spolu nežije, nikoho to zase tak moc neudivilo.

Diana se ještě před rozvodem, který následoval za čtyři roky, marně snažila najít někoho, kdo by ji opravdu miloval.

Jejich životy vyhasly společně.

Zlomil by jí býval Dodi srdce?

O Charlesovi později Diana prohlásila, že vždy měla pochybnosti o jeho citech. Byl vůči ní nepřístupný. Nerozuměli si ani lidsky, oba se zajímali o úplně jiné věci. Studený a sobecký Charles rozhodně nebyl vhodným partnerem pro vnitřně rozervanou, nevyrovnanou mladou ženu – to platilo ale i opačně.

Kdo by chtěl mít za manželku někoho, kdo se demonstrativně pokouší o sebevraždy, kdo dělá hysterické výstupy nebo trpí bulimií? Dá se říct, že po rozvodu si oddechli oba. Charles se mohl konečně naplno věnovat své životní lásce Camille, zatímco Diana možná našla muže, který jí mohl vnést do života více světla.

S egyptským obchodníkem a filmovým producentem Dodim Al Fayedem (+42) vypadala docela šťastně. Pravdou ale je, že v době, kdy s Dianou chodil, měl ještě další vztah. Osud si ale zahrál drsnější hru a jak Dodi, tak Diana se stali obětí smrtící autonehody.

Možná by křehká šlechtična dopadla stejně, i kdyby se nestala Charlesovou ženou, měla by ale za sebou určitě šťastnější manželství!

Jediná skutečná Charlesova láska.

Camilla nakonec po letech dosáhla svého!

Charles si dal nějakou dobu načas, než se začal s Camillou objevovat veřejně. Dva roky trvalo, než se poprvé objevili jako pár. Bylo to celkem zbytečné, vždyť ještě za života Diany unikly tajné telefonické rozhovory, kde se Charles Camille dokonce omlouval za to, že je stále se svojí ženou. Od roku 2003 spolu nepříliš populární dvojice i žije a došlo i na svatbu, po které Camilla toužila.

Jen jedno přání se jí nejspíš nesplní – není moc pravděpodobné, že by se Charles stal britským králem.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...