Obě své životní lásky si musela vybojovat

Byly na ni kladeny vysoké nároky. Herečka Tereza Kostková (44) se narodila dvěma skvělým českým umělcům.

Její tatínek Petr Kostka (82) patří mezi herecké legendy a její maminka Carmen Mayerová (76) je zase herečka, která svým temperamentem okouzlila nespočet režisérů. Tereza vždy chtěla jít ve stopách svých rodičů, protože na to koneckonců měla vlohy.

Také vás může zajímat ...

Carmen s Petrem ale chtěli, aby jejich dcera neměla hraní na prvním místě. Věděli, jak moc je tato profese nejistá, a přáli si, aby Tereza měla také zadní vrátka.

Na jejich přání proto Kostková nastoupila na střední pedagogickou školu, studovala také jazyky, poté ale zamířila na vyšší hereckou školu. Kostková byla krásná dívka, ale kolem osmnácti let ji začala trápit nadváha. Nakonec Tereza zjistila, že má problémy se štítnou žlázou.

Měla problémy sama se sebou

Kila navíc se však začala podepisovat na jejím sebevědomí, a tak se rozhodla začít na sobě dřít. Držela nesmyslné diety, denně uběhla několik kilometrů, ale vše bylo k ničemu.

Už ani nedoufala, že by se to mohlo někdy změnit. Až když se se vším dokázala smířit, stal se zázrak a štíhlou postavu měla zpět. Když Kostková dostudovala, hrála v divadlech v Chebu a v Liberci.

Láska na první pohled?

Dařilo se jí a neměla ani ponětí o tom, že už brzy potká svého prvního manžela. Jednoho dne měla Kostková doručit z Chebu prací prášky do Prahy řediteli Divadla pod Palmovkou. Tehdy jím byl Petr Kracik (62), kterému Tereza hned padla do oka.

Shodou okolností zrovna sháněl do svého souboru půvabnou brunetku. Kostková na nabídku hned kývla a odstěhovala se zpátky do Prahy. Mezi ní a Kracikem to jiskřilo, i když byl mezi nimi věkový rozdíl osmnácti let. Kracik byl navíc tehdy ve vztahu s herečkou Veronikou Gajerovou (57), se kterou měl dvě děti.

Všichni jí ho rozmlouvali

Kracik měl ale pověst věčného záletníka. Nevěry mu nebyly cizí. Zpočátku šlo prý jenom o pouhý románek, Tereza mu zřejmě rodinu rozbít nechtěla. Gajerová měla delší dobu tušení, nevěděla ale, o koho jde.

Nakonec se jí měl partner přiznat a vzápětí ji definitvně opustil. Kamarádům Kostkové se to ale ani trochu nelíbilo. Když to udělal jedné, udělá to i jí. Ona však byla až po uši zamilovaná a věřila v to, že režisér se po jejím boku změní.

Jelikož byla tvrdohlavá, riskla to a do vztahu s Petrem šla. Následovala svatba, po které se jim narodil syn Antonín (13). Postupem času ale Kostková začala zjišťovat, že se možná přece jen unáhlila.

S Petrem měli na většinu věcí odlišný názor, přestávali si rozumět a ani jeho povahu nevěrníka nezměnila. Po devíti letech se proto v tichosti rozvedli. Veřejnost se o rozpadu jejich manželství dozvěděla až po půl roce.

Seznámila je práce

Po bolestivém rozchodu si chtěla dát herečka od chlapů pauzu. Ti o ni přitom jevili zájem dennodenně, a to především přes sociální sítě. „Já jsem, jak se říká stará škola a u mě musí ty věci přeskočit,“ prozradila v minulosti Tereza.

Kdyby jí někdo řekl, že její další manžel bude taktéž režisér, asi by se mu vysmála. Nakonec tomu ale opravdu tak bylo. Se slovenským režisérem Jakubem Nvotou (43) se Kostková seznámila v divadle, když společně pracovali na hře Můj nejlepší kamarád.

Svatba se konala v utajení

Zpočátku si herečka vychvalovala Jakubův profesionální přístup, ale pak se ukázalo, že je pojí nejen láska k divadlu, ale i láska jednoho k druhému. Po pár měsících byla ruka v rukávu a Kostková začala s Nvotou randit.

Fotografové je načapali, jak se procházejí noční Prahou. Tentokrát svého budoucího zetě měli rádi i Terezini rodiče, a navíc si Jakub skvěle rozuměl s hereččiným synem Toníkem.

Se svatbou proto příliš dlouho neotáleli a vzali se po celkem krátké známosti v roce 2018. Stejně jako se Tereze podařilo utajit rozvod s Kracikem, se jí podařilo utajit i svatbu s Nvotou. Na ní byli přítomni jen jejich nejbližší, a přesně tak, jak chtěli.

Znovu ho přebrala jiné

Tereza se po boku Petra zdála být šťastná, fungovali jako správná rodina. Nicméně některé okolnosti se až příliš podobaly jejímu předchozímu manželství, což některým dělalo starosti.

Kostková ho přebrala jiné ženě, stejně jako tehdy Kracika. Její blízcí měli o Terezu strach, podle nich na to šla možná zbytečně moc rychle. Od svatby ale uběhly dva roky a zdá se, že Kostková přešlap tentokrát neudělala.

Čeká ji růžová budoucnost?

Samozřejmě řeší, jak se sama již několikrát přiznala, manželské neshody, ne vždy spolu souhlasí, jinak má ale být jejich manželství harmonické. Jediné, co se manželům už asi nepoštěstí, je společný potomek. Herečka už si na něj připadá moc stará, a tak si pořídili alespoň domácího mazlíčka

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

reklama